Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BGF, BME, BCE diplomák. Mik...

A BGF, BME, BCE diplomák. Mik a különbségek?

Figyelt kérdés

Budapesti Gazdasági Főiskola, Budapesti Corvinus Egyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem...

Az érdekelne, hogy melyik egyetem/főiskola diplomáját ismerik el jobban? Melyik egytemre/főiskolára érdemes menni? Melyik egyetemen/főiskolán könnyebb bent maradni? Az egyetemi/főiskolai élet (diákélet) szempontjából szerintetek melyikre érdemes jelentkezni? Minden szempont/vélemény/tapasztalat érdekelne. :)


2011. júl. 31. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mind a három diploma elismert, bent maradni tán a Corvinudon a legkönnyebb, a BGF a legnehezebb közülük. A diák élet szerintem a BME-n a legjobb a három közül.
2011. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt már én is olvastam több helyen, hogy a Corvinuson bent maradni nem nehéz... de számomra még mindig nagyon fura mivel ez az egyik legjobban elismert/dicsért egyetem. A ponthatár is nagyon magas... oda csak költségtérítésen lenne esélyem.

Köszi a választ! :)) várom még másokét is!

2011. júl. 31. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom itt a gazdasági képzésre gondolsz, csak mert ezt nem írtad:) Szerintem a diákélet a Corvinuson a legjobb, rengeteg diákszervezete és szakkolija van, és egyelőre szerintem a legelismertebb diplomát is ez adja, ezt tükrözik a ponthatárok is (tudom nem feltétlenül a képzés színvonalával együtt emelkedik, de azért mutatja, hogy még mindig ez a legnépszerűbb egyetem, és a magas pontok jó képességű hallgatókat eredményeznek, amit a munkáltatók is tudnak). Valószínűleg a BME a legnehezebb, és azután a BGF, de ez főleg a tanárok hozzáállása miatt, nem pedig az anyag nehézsége miatt. Összességében mindhárom helyen színvonalas a képzés, és nincs olyan nagy különbség a diplomák között.
2011. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! :) Igen, a gazdasági képzésekre gondoltam, csak valahogy lemaradt. :D

Hát még én sem tudom, de beadom mindháromra, mondjuk nekem a hallottakról eddig a legszimpatikusabb a BME, utána a Corvinus (de oda nem hiszem hogy van esélyem bekerülni államilag támogatottra), a BGF-ről meg nem sokat tudok...

2011. aug. 3. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!