Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon szeretek írni, leginkáb...

Nagyon szeretek írni, leginkább a forgatókönyv írás érdekelne, de nem tudom, hogy hol kellene ehhez továbbtanulnom. Kommunikáció és médiatudomány szakra jelentkeztem, szerintetek ez jó kiinduló pont?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 00:05
 1/6 anonim válasza:
100%
filmművészeti egyetemen is indul 2-3 évente forgatókönyvíró szak.
2009. ápr. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálkozhatsz olyan bölcsészkaron, ahol van kreatív írás program (pl. Pázmány), amelyet a főszakod mellett csinálhatsz. Főszaknak ajánlanám a magyar szakot, mert rengeteg ihlet érhetne, és emellett legalább biztosabban megtanulsz helyesen írni. (ez nem célzás, csupán sok kommunikáció végzettségű ember ezt nem mondhatja el magáról)
2009. ápr. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyaron mindenhol egyetlen félév a helyesírás, ez olyan 12 óra. Szerinted ennyi idő alatt meg tud tanulni valaki helyesen írni, ha még nem megy neki? A beadandókat kivétel nélkül nyomtatva kérik, akinek rossz a helyesírása, annak segít a helyesírás-ellenőrző.


Mindenképpen olyan szak lenne jó neked, ahol fejlesztheted az íráskészségedet. Javaslom, hogy keress a neten pályázatokat, és írj, írj, írj. És soha ne a családtagjaiddal olvastasd el. Keress olyan ismerősöket, akik írnak, így tanulhattok egymástól.

2009. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyar Iró Akadémia, van dramaturg képzés is, nézd meg a honlapot
2009. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10:24-es: lehet, hogy csak félév, de pl. nálunk rendesen szórták az embereket... én nem vagyok magyaros, de sokat hallottam ezt. Egyébként az ember helyesírása azzal is fejlődik, ha nyelvészetet tanul. (ezzel kapcsolatban már személyes tapasztalataim is vannak)
2009. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

az a baj igazából,hogy csak mesterképzést találtam ehhez hasonlót,nekem viszont alapképzés kell még:)

gondoltam,hogy magyar szakot jelöljek,de a baj az,hogy 2 évig biológia és kémia fakultáción voltam,a magyart pedig csak alapszinten tanultam,ami a magyar szakhoz nem éppen előny:/

2009. ápr. 9. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!