Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kollégisták! Milyen messze...

Kollégisták! Milyen messze laktok az iskolától hogy kollégiumba (vagy albérletbe) mentetek?

Figyelt kérdés
Szeptembertől egyetemre fogok járni de 1 órára van az egyetem vonattal. Szerintetek mi lenne a legjobb? Minden nap bejárjak vagy menjek kollégiumba? Esetleg tapasztalatokat tudnátok írni?
2011. aug. 1. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
te érzed. mindennap utazgatni akarsz? én vajdasági vagyok, határ miatt költöztem koleszba szegeden. amúgy kocsival egy óra alatt otthon tudnék lenni. viszont így, a határ miatt, buszozás miatt van hogy 4-et is utazok. -.- vannak ismerőseim, akik egy órányi buszozásra laknak a sulitól. egyikük koleszos, másik bejárós. sztem jobb koleszosnak lenni, több időd lesz magadra, plusz jó a hangulat. :)
2011. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2 vároban is jártam egyetemre, mind a két helyen 1 órára volt a koli a sulitól XD Mondjuk én szerettem az utazgatást, ez egyéni dolog. Legtöbben nem szeretik...
2011. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is azt néztem hogy van a sulihoz két kolesz és az egyik fél órára van busszal és ha abba kerülnék be akkor végülis nem sokat vesztenék. Amikor jobb idő van én is szívesen utazgatok csak amikor -15 fok van és késnek a vonatok hát akkor nem szívesen csak olyat meg nem lehet hogy télen kolesz jobb időben meg nem:S
2011. aug. 1. 20:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 50km-re van a sulim, 1 óra busz/vonat, én eleinte koleszos voltam, aztán az első hónapban rá is jöttem, hogy lazán menni fog a bejárás is. Bár hozzá kell tenni, hogy nekem csak heti 3-4 nap vannak óráim, úgy összesürítik őket. Neked ez nagyon órarendfüggő lesz... meg szakfüggő. De meg lehet oldani a bejárást is ilyen távból. Fárasztó, de hát a saját kaja főzés stb. nem az?!
2011. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ebben az egy órában benne van a háztól házig(egyetemig) utazás, akkor én a helyedben maradnék otthon.
2011. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

napi kettő óra az tényleg nem sok, én volt, hogy 4,5 órát utaztam. Egyébként a kolesz az tényleg jó dolog, ha úgy gondolod, add be a jelentkezést, aztán ha felvesznek ki tudod próbálni, hogy milyen a kolis élet.

Én személy szerint még a 4,5 órás utazást is elviseltem, csak hogy ne keljen egy halom pénzt az albira kifizetnünk, de amikor kaptam kolit, annak nagyon örültem. :)

2011. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy a házunktól a vasutállomás kb. 20-25 percre van gyalog és a vasutállomástól a suli is kb. 15-20 perc,általában gyalog kellene mennem mert úgy jön busz hogy vagy várnom kell fél órát vagy lekésem a vonatot. A kolesz 8000 forint egy hónapra és nem tudom hogy megérné-e. Ráadásul nincs laptopom/notebookom csak asztali gépem és így elég furcsa lenne a koleszban mert álítólag jó ha van laptop.
2011. aug. 1. 22:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor lesz gond, ha össze-vissza vannak óráid, lyukak vannak az órarendedben (az egyetemen gyakran előfordul), ilyenkor nem tudsz majd hazaugrani, viszont koliba vissza tudnál.
2011. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kolis vagyok, mert 280 km-re lakom az egyetemtől(Pécsre járok), és a csatlakozásokkal együtt csak az oda út olyan 6-7 óra kb. Így nem megoldható hogy mindennap utazgassak (3 hetente szoktam hazamenni), de nem is bánom,mert nagyon szeretem a kolit:)

2011. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!