Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyszerre két államilag...

Lehet egyszerre két államilag támogatott egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Járok Kaposvárra, ott 2 évem van hátra. De közben felvettek Pécsre is. És az a kérdésem lenne hogy párhuzamosan csinálhatom-e a két szakot, úgy hogy mind a két szak államilag támogatott?


Vagy egyszerre csak egy szakot támogat az állam?


2011. aug. 2. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a másodikat az elsőhöz képest mikor kezded el. Amennyiben fennáll a párhuzamos képzés ténye (a második szakod az elsőnek legkésőbb a 3. félévéig kezded el), akkor egy államilag támogatott félévnek tudod számítani a kettőt. Viszont amint megszerzed az egyikből a végbizonyítványod, a másik onnantól kezdve fizetős lesz, így illik kicsit csúsztatni az elsőt, hogy egyszerre tudd befejezni a kettőt. Persze figyelni kell a féléveidre a csúsztatásnál, nehogy kiszaladj az államis félévekből.
2011. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

4 félévet vagyok jelenleg Kaposváron. (itt még kell 2 félév mindmum de lehet hogy 4 )


A másik szakra most vettek fel és az 4 féléves.

2011. aug. 2. 13:42
 3/17 A kérdező kommentje:
Tehát egyszerre kezdeném az évet mind a két helyen. És meg tudnám azt oldani hogy egyszerre fejezem be.
2011. aug. 2. 13:42
 4/17 anonim ***** válasza:

Maximum 8 félévet fizet az állam.


A többit neked kell állnod.

2011. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 skarma ***** válasza:

Na jó. Valaki magyarázza már el nekem, hogy most akkor mennyit fizet az állam? Mert hallottam olyat, hogy 6 félévet, itt 8, máshol meg azt mondták 12. Akkor most mennyi?


Bocs az OFF-ért.

2011. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Neked már nem ingyenes. Mert 4 félévet már elhasználtál. Akkor lenne ingyenes mindkettő, ha most szeptemberben kezdenéd az új szakot ÉS a régi szakod 3. félévét.


Ha most kezded el, akkor duplán fogja levonni az állami féléveidet, tehát csak az első félév 2 félévnek fog számítani, így pikkpakk kimerül a keret.

2011. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

„Egy személy tizenkét féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat államilag támogatott képzésben (a továbbiakban: támogatási idő), beleértve a felsőfokú szakképzést is. (…)Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal a megkötéssel, hogy azonos képzési ciklusban államilag támogatott képzésben kizárólag az 56. § (3) bekezdése szerinti feltételek fennállása esetén folytathatók tanulmányok. Ezt a rendelkezést alkalmazni kell a felsőfokú szakképzés tekintetében is.

Ha a hallgató kimerítette a (…) rendelkezésére álló támogatási időt, csak költségtérítéses képzési formában folytathat tanulmányokat a felsőoktatásban. Az adott képzéshez rendelkezésre álló támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje. Ha a hallgató a támogatási idő alatt nem tudja befejezni tanulmányait, azt költségtérítéses képzési formában folytathatja.”

2011. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, legkésőbb az első szakod 3. félévéig kellene elkezdened a második szakodat. Te már a negyedik félévnél jársz, szeptemberben jön az ötödik, ez már régen nem a harmadik. Nem vehetsz részt párhuzamos képzésben.

Elkezdeni elkezdheted, de duplán fog számítani, így ha még 2 félév alatt befejezed az első szakod, mellé csinálsz még az újon kettőt, akkor letelik a 8 féléved, és a második szakod utolsó 2 félévét ki kell fizetned. 2 ok miatt is: letelnek a féléveid, végbizonyítványt szerzel az elsőn.

2011. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tehát magyarul: 12 féléved van államilag finanszírozottan, azonban egy képzési formában csak a képzési idő + 2 félév ingyenes.


Mit jelent ez?


Pl. angol BA szakra járok, ami 6 féléves. Tehát maximum 6+2, azaz 8 félévem van arra, hogy ezt államin befejezzem. A maradék félévemet már csak MA (vagy PhD) képzésben fogyaszthatom el.


Ahol 8 féléves a BA, ott értelemszerűen 10 félévet lehet erre fordítani.

2011. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy 12 félévet támogat. Azt is hogy ha kimerítettem, akkor már fizetek.


Arra voltam kíváncsi hogy ha párhuzamosan csinálok két egyetemet, lehet -e, illetve hogy az hány félévnek számít. De előttem írták, hogy elvileg dupla annyi félévet vonnak le, ha két egyetemen tanulok párhuzamosan.


A kérdésem igazából az volt hogy lehet-e két egyetemen tanulni párhuzamosan?

2011. aug. 2. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!