Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanul valaki vagy készül a...

Tanul valaki vagy készül a SZTE-JGYPK-nak szlavisztika-szlovák szakirányon? Mit érdemes tudni róla?

Figyelt kérdés
Én szlovákiai magyarként, szeretnék magyar egyetemen tovább tanulni, de nem úgy mint sok egyéb felvidéki, magyar egyetemista. Én tovűbbra is szeretném fejleszteni szlovák tudásomat. Mindenképpen, ha nem szlovák szakra, hanem esetleg egy más egyetem, más szakára kerülnék, akkor is szeretném tovább tanulni a szlovákot, többek között! Mit gondoltok erről? Őszintén! Köszi!
2011. aug. 6. 02:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ha továbbra is fejleszteni szeretnéd,akkor jugyu kizárólag.

Ott szlovák nyelvtanárokat is képeznek,tehát öt évig folyamatosan tanulod.Szegeden lektorátusi nyelvórában is felvehető a szlovák,de azt hiszem csak kezdő szintről indul,heti két órában.

Máshol,más egyetemen nem tudom,mennyire van lehetőség szlovákot tanulni,szerintem semennyire.

Van értelme,szláv nyelvet beszélő fordítókra szükség van,kis ráfordítással csehből is nyelvvizsgázhatnál utána vagy közben.


Üdv:SZTE BTK-s szlavisztikás

2011. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! És neked tetszik, úgyértem, Te meik szakirányokat tanulod. Vannak jelentkezők a szlovákra? Esetleg a felvételiről valami?
2011. aug. 6. 13:41
 3/22 anonim ***** válasza:

Az az igazság,hogy nagyon kevesen jelentkeznek,szinte senki.

Főszakos kb. kétévente,ha egy ember van,minorosok szoktak lenni,de azok sem sokan.A szakirány viszont már egy emberrel is elindul,szóval nem gond,ha egyedül leszel.

Ha már van nyelvtudásod és igazolni is tudod,akkor lehet,hogy be sem kell járnod nyelvi szemináriumokra.

Itt tudsz olvasni a magyar felsőoktatási rendszerről,felvételi követelményekről,stb.

[link]

Oroszos vagyok és nagyon szeretem:)))

2011. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Itt meg azt tudod megnézni,hogy évekre lebontva hányan jelentkeztek szlovák szakra,2010-ben pl. senki,így a szak nem indult,ezt jelenti mellette a n.i. rövidítés.

[link]

2011. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

hmm, értem. hát, bár van nyelvtudásom, amiből ugye érettségim is lesz, de szeretném fejleszteni, tökéletesíteni. és ha nem indul a szak, akkor lehet menni egy másikra, s várni h hátha következő évben, és akkor elkezdeni? ill.a felvételinél, csak a ponthatárok, és az érettségi követelmények számítanak, vagy egyéb oka is lehet egy esetleges "jelentkezés elutasításnak?"


és köszi a válaszokat

2011. aug. 6. 15:15
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha van nyelvtudásod kb. középszintű,akkor esetleg felajánlják,hogy amíg a többi jelentkezőt (ha lesznek)megtanítják eddig a szintig,addig neked nem kell bejárni.Természetesen utána már te is tanulod tovább és lesznek szlovák nyelvű tárgyaid is.

Így van,a felvételinél kizárólag a pontszámok és érettségi követelmények számítanak,semmi más.

Most nem indult a szak,volt ugyan két jelentkező,de ők nem első helyen jelölték,lehet,hogy felvették őket máshová,itt ezért nem indították.

De ha van 1 jelentkező,aki első helyen jelöli és eléri a ponthatárt,akkor elindítják.Ha második helyen jelöli,de nem veszik fel az első helyre,viszont megvan a pontja szlovákra,akkor is elindítják.

Szóval aggódni nem kell,ha tanulsz és jó érettségiket írsz,bekerülsz.

Nem tudom mennyi különbség van így hirtelen szlovák és cseh között,de ha tudod,még csinálj meg egy cseh nyelvvizsgát,sok pluszpontot ér!És szerintem könnyebb letenni szlovák után,mint mondjuk németet vagy franciát.

Mint látod van szlovák nemzetiségi szakirány is,ezzel szlovák nyelvű tanító végzettséget kapsz.

2011. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
de a tanító-szak, maga a szlavisztika-szakkal mennyiben függ össze? mármint ez egy külön szak, ha jól olvastam.és azt sejteni sem lehet h milyenek lesznek a ponthatárok?
2011. aug. 7. 01:05
 8/22 anonim ***** válasza:

Nahát,jókat kérdezel!!!:)

Semmiben nem függ a kettő össze.A szlavisztika bölcsész képzés,fogalmam sincs,miért nem a BTK indítja,mint a többi szlavisztikás szakot.Ez inkább ha lehet így mondani"elméleti jellegű",irodalom,történelem,nyelvészet,irodalomtörténet,ezekről szól.

Ha az alapképzést megcsináltad(3 év),akkor szlavisztika-szlovák alapszakos bölcsész diplomát kapsz,ami még nem sok mindenre jó.Persze már dolgozhatsz vele,ha találsz fordító,tolmács ilyesmi állást.

Ha tovább szeretnél menni,mehetsz mesterképzésre,ami sok minden lehet,pl. szlovák tanár,de ehhez szükséges,hogy minorszakod legyen,mert egyszakos tanárokat nem képeznek.

Ezzel már taníthatsz gimiben,nyelvtanfolyamon.


A tanító az meg kisgyerekekkel foglalkozik,alsósokkal,tehát énekelni,rajzolni,tornázni kell,ez valamivel gyakorlatibb jellegű,mint a bölcsész képzés.A tanító minden tárgyat tanít alsóban ,szlovák nyelven.

2011. aug. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
értem, köszi, és bocs de néhány ilyen MO-i rendszerrel nem vagyok tisztában, nem értem, ezért inkább kérdezek. szval ha 2. jelölném esetleg és megvannak pontjaim, és az elsőn is, de erre sztnék jönni, akk indítják. ha az elsőre megyek, akk nem :D és ha pl ez a második, meg vannak a pontok, az elsőre nem vesznek fel, akk is indítják. jól értettem?
2011. aug. 9. 00:12
 10/22 anonim ***** válasza:

ha 2. jelölném esetleg és megvannak pontjaim, és az elsőn is, de erre sztnék jönni, akk indítják.


Ha másodiknak jelölöd a szlovákot,de megvannak a pontjaid az elsőre,akkor sajnos már az elsőre sorolnak be.

Ha szlovákra akarsz menni inkább azt tedd elsőnek.


ha az elsőre megyek, akk nem :D és ha pl ez a második, meg vannak a pontok, az elsőre nem vesznek fel, akk is indítják. jól értettem?

Igen,ez ilyen fura rendszer....ha második helyen lesz,de az elsőre nem vesznek fel,akkor a másodikra sorolnak be.Remélem sikerül,ha már így szeretnéd.Majd adok jegyzetet:))))

2011. aug. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!