Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit keres egy vadőr? Mi a...

Mennyit keres egy vadőr? Mi a pontos feladata?

Figyelt kérdés

Szeretnék vadőr lenni, szüleimmel beszéltük, de ők sem tudják, hogy mi pontosan egy vadőr feladata.

Olvasgattam interneten, keresgéltem sokat, de nem találtam sok mindent - ellenben az eddigi ismereteim alapján tetszik a munka.

Vadász szerettem volna lenni, de felvilágosítottak, hogy nagyon drága a vadászengedély és nem nagyon lehet belőle megélni a környékünkön, mivel itt csak kisvad található. /Alföld/


2011. aug. 7. 20:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy másik ugyanilyen kérdésre írtam ezt:


Ő a helyi vadgazdálkodás szakmai irányítója. Törvény szerint minden megkezdett 3000 ha vadászterületen egy hivatásos vadász (régies nevén vadőr) foglalkoztatása kötelező. Gyakorlati tevékenysége nagyon sokrétű, vad etetéstől a vadászati berendezések (etetők, magaslesek) javításán át a vadásztatásig... Ha kell, rendezvényt szervez, vaddisznó vér- és mandula mintákat visz az állatorvosnak, amellett minél több időt a területen tölt, megelőzve a bűncselekményeket, figyeli a vadak mozgását, trófeáját, vadássza a dúvadakat...stb. Sok esetben adminisztrációs tevékenységet is végez. Reggelig sorolhatnám, annyira sokrétű tevékenység. Ehhez képest a fizetés rettentő kevés, leggyakrabban minimálbér. Ennyi pénzért csak az igazán elhivatottak vannak kint télen-nyáron, és bizony teszik néha kockára a bőrüket.

2012. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!