Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak tovább, ha az...

Hol tanuljak tovább, ha az alábbiak érdekelnek?

Figyelt kérdés

-környezeti/természeti problémák katasztrófák megoldása

-bármilyen beruházás környezeti/természeti szempontból történő megközelítése

-természeti jelenségek vizsgálata/elemzése

-földdel/vízzel kapcsolatos elemzések

és ami kissé különbözik az eddigieknél:

-informatika, gazdaság(földrajz)


Ha ilyen területekben gondolkozom, milyen szakon tanuljak tovább?

Persze amellyel aztán munkám is lenne :D

Kösz a válaszokat!


2011. aug. 7. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Corvinus gazdálkodás managment és majd szakosodsz környezetgazdálkodásra.
2011. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ha jól tudom, a BME-n az infó elég. S akik onnan kerülnek ki, azoknak lesz nagy valószínűséggel állásuk is.

Földrajzot pedig az eltén ajánlanám. Ott van földtudományi, földrajz szak is.

2011. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
ha lány vagy akkor menj a korvinuszra, és stresszelj, hogy bekerülsz-e, és 3 év után meg töröld ki a segged a diplomával. ha fiú vagy, csak akkor menj a corvinuszera, ha bu zi is vagy emellé. Am ha ilyen reaálosabb dolgok is érdekelnek, nem csak a pénzes és jogi meg dumás része, akkor mindenképpen BME. a BME-n belül meg rengeteg mérnöki szak van, menj el nyílt napra válogatni. a BME szopó, de a diplomádfért a segged kinyalják, 1 évet húztam le infón, 40 kreditem lett meg (60 a standard), de most nyáropn nettó 170-ért dolgozom
2011. aug. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

BME építőmérnök, és onnan tudsz vízgazdálkodás felé szakosodni. Láttam egy olyan MSc szakot, hogy hidrogeológus mérnök, szerintem innen is lehet felvételizni.

De ez csak egy tipp. Sokféle mérnöki és gazdasági képesítéssel lehet környezeti hatástanulmányokat stb. készíteni. Csak azért írtam, mert a kérdéseddel mintha a környezetmérnöki szakra akarnál célozni. Na, oda ne menj.

2011. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tényleg kinéztem a környezetmérnöki szakot is, de sokan nem tanácsolják, bár hogy miért nem, az nem teljesen világos?!

Egyébként kösz az ötleteket!

2011. aug. 9. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Én most végzek azon a szakon lassan, tárgyaim már nincsenek csak egy záróvizsga. Nem az állásajánlatok alapján (mert tény, hogy abból sincs valami sok), hanem a tanultak alapján mondom, hogy nincs sok értelme első diplomaként. Csakis akkor, ha már egyetem alatt elmélyedsz benne, gyakorlatot szerzel, nyelvtudást, szakmai eredményeket (TDK, önkéntes szakmai tevékenység valami zöld szervezetnél stb.). Ha csak a kötelező szintet hozod, azzal nehéz lesz állást kapni.

Ráadásul álláshirdetésekben azért azt is látni, hogy ha pl. autógyárhoz keresnek környezetvédelmi szakembert, akkor elsősorban az autókhoz kell értenie és a gyártáshoz, másodsorban legyen környezetvédelemmel kapcsolatos végzettsége vagy tapasztalata. Ugyanígy a vegyiparral, építőiparral stb.

2011. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!