Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi tévő legyek, halasszak,...

Mi tévő legyek, halasszak, vagy menjek?

Figyelt kérdés

Felvételt nyertem a BME-re, de van egy opció az iskolánkban, hogy maradni lehet technikusi képzésen. 1 évig tart, szakmát ad, ingyenes.

Halasszak 1 évet a BME-n és maradjak 5. éven, majd utána egyetem, vagy egyből BME.


Ha maradjak miért, vagy miért nem?


2011. aug. 9. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Én maradnék. HA valamiért ki is buksz akkor ott van, hogy már van egy szakmád.
2011. aug. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Maradj technikusin. Több ok miatt is:

- INGYÉR VAN! =)

- ha elvégzed, lesz egy szakmád

- már felvételt nyertél BME-re, nem kell újrajelentkezni, csak halasztani. Így emelkedhet a csillagos égbe is a ponthatár jövőre, mehetsz majd egyetemre.

- ha elvégzed a szakmát, BME-n talán be tudod számíttatni egy-két tárgynál, feltéve, ha legalább 4-es re teszed le a szakmai vizsgát/vizsgákat.


Anno én is halasztottam, csak annyi különbséggel, hogy én bepánikoltam, mert nem arra a szakra vettek fel, ahová menni szerettem volna... Így vészmegoldásként mentem technikusira, ami 2 év volt. Írtam levelet az egyetemnek, hogy családi okok miatt nem tudom elkezdeni a tanulmányaimat, halasztást kérek. Postafordultával jött a válasz, hogy tudomásul vették, engedélyezik az évhalasztást, illetve leírták, ha a továbbiakban sem tudom elkezdeni a tanulmányaimat, úgy újra kérhetek halasztást. Aztán egy év múlva megint kaptam mindent az egyetemtől, mintha akkor nyertem volna felvételt. Még volt egy évem a szakmából, így most már úgy kértem a halasztást, hogy leírtam, hogy OKJ-s nappali képzésen vagyok, két éves a képzés, van még egy év. Minden adatot megadtam (suli neve, címe, om azonosítója, szak neve, okj azonosítója, stb, stb). Postafordultával jött a válasz, hogy engedélyezik az évhalasztást, és amennyiben továbbra sem tudom elkezdeni a tanulmányaimat, úgy újra kérhetek majd halasztást.


Újabb egy év múlva megint kaptam egy szeretet csomagot az egyetemtől, de ekkor már a beiratkozási lapokat, küldtem el nekik, meg amit még kellett.


Mennyivel lettem okosabb? Szereztem két szakmát két év alatt (egyik volt csak ingyenes), úgy érzem, kellett nekem az a két év, hogy felnőjek, kicsit érettebb legyek egyetemre. Beszámítattni nem tudtam a szakmáimat, ahhoz nem voltak olyan jók az eredményeik, viszont pár tárgyhoz tudtam hasznosítani, mert már tanultam a dolgokat, így könnyebben vettem az akadályokat.

2011. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. aug. 10. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!