Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek van nagyobb jövője?...

Minek van nagyobb jövője? Óvónőnek lenni vagy védőnőnek?

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat előre is.
2011. aug. 13. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Jövője? Óvónőnek nem valószínű, mert egyre kevesebb a gyerek, ami bezárást és leépítést jelent, bár a cigányok majd tesznek erről... : )

A védőnő talán. De nehéz megmondani, egyik sem egy csúcsszakma.

2011. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"egyik sem egy csúcsszakma"


Mit értesz csúcsszakma alatt? Lehet hogy nem futsz be vele óriási karriert, mint mondjuk ügyvédként, de mindkét szakmában dolgozók nagy hatással vannak a kisgyerekekre.

Tudom, hogy a gyerekeim több időt fognak az óvodában tölteni mint otthon velem, ezért szeretném hogy az óvónő jól értse majd a dolgát. Mert ő is részt vesz majd a gyerekem nevelésében.


Egyébként védőnőként könnyebben fogsz munkát találni, mert tényleg sorra zárnak be az óvodák.

2011. aug. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem tapasztalom, hogy sorra zárnának be az óvodák. Sőt sorban nyílnak a magán és alapítványi óvodák, ahol pl. idegen nyelvű nevelés is folyik. Mellékesen megjegyzem, hogy épp most van szükség utánpótlásra (kezd ugyanis hiányszakma lenni), jelenleg kb. 250 óvodapedagógus állást hirdetnek országszerte, a kozigallas.gov.hu-n állami óvodákba, a gyermeksziget.hu-n állami, magán és alapítványi óvodákba keresnek. A környékünkön több helyen egy óvónő lát el két csoportot összevonva, mert nincs elég kolléga.

Idegen nyelv ismerettel jó eséllyel bekerülhetsz egy neves magánóvodába is. Vagy ha érdekel, esetleg lehetsz fejlesztő óvónő, rájuk is nagy szükség van.

2011. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen,én is gondolkodtam már magánóvodán is.
2011. aug. 13. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom diploma után 5 hónapig kutatott állás után, de nem talált. Pedig nagyvárosban lakunk. Végül 200 km-rel arrébb egy magán óvodában helyezkedett el.

Szerinte a probléma ott kezdődik, hogy kevés az óvoda, óvónőből viszont egyáltalán nincs hiány.

De hát ezek az ő tapasztalatai, máshol biztos máshogy van.

2011. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!