Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus - miért...

Gazdaságinformatikus - miért ilyen alacsonyak a ponthatárok? Tényleg 200-300 pont között mozog? Nem értem.

Figyelt kérdés
Nézegettem a felvi.hu -t és megdöbbenve láttam a ponthatároknál hogy a gazdaságinformatikus szak ponthatárai nevetségesen alacsonyak. Most vagy én vagyok nagyon böszme vagy tényleg minden iskolában (Corvinuson kívül) ilyen 200 meg 250-es potnhatárok vannak. Ez mi? Hol itt a csavar? Tényleg nem tudom felfogni ép ésszel. Valaki világosítson már fel :)
2011. aug. 15. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Tényleg elég alacsonyok a pontok arányaiban nézve, de idén pl ca. 345 pont volt/SZTE-TTIK). Majdnem 60-al több, mint tavaly. Szerintem az elkövetkezendő években egyre magasabb lesz.De ha jobban megnézed a többi informatikai, sőt TTK-s szakon sem magasak a pontok. Még hiányszakmák.
2011. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt meg tudom valahol nézni hogy az elmúlt években hogyan alakultak a ponthatárok?
2011. aug. 15. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Felvin mindent megtalálsz. Engem idén vettek fel PTE-TTK gazdinfora. Majdnem 40 pontot zuhant tavalyihoz képest ponthatár. 276 lett így idén talán. De amúgy az összes informatikus szakra alacsony a ponthatár.
2011. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk NYME-n is jó alacsony volt a ponthatár, de ez ne tévesszen meg. Még csak most kezdem, de a ponthatár ellenére állítólag vér, könnyek és verejték kell a diploma megszerzéséhez. Aki nem tanul, az meghal. Matek a legnagyobb buktató és szűrőtantárgy, itt már a függvénytáblázatot kívülről kell tudni. Ha az nem, akkor a programozás lesz, egyik suliban ZH-n az infósok kaptak egy papírt és fejből (!) kellett egy programot megírni tollal. Ha humán beállítottságú vagy, akkor a nyár alatt képezd át magad reálossá. Én is humános voltam, anglisztikára akartam menni, de ez jobban megéri. Kevesen végeznek, de akinek ilyenje van, az megéri.
2011. szept. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 delusion ***** válasza:
SZTE-ről tudok nyilatkozni: szimplán azért nőnek a ponthatárok, mert nem tudnak több embert felvenni. Nem sok ember jut ki az egyetemről diplomával, a legtöbben vagy kibuknak vagy legalább 1-2 félévet késnek sajnos. Épp ezért egyre kevesebb ember fér be, így hát nőnek a pontok.
2011. dec. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!