Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTÉ-n nehéz lenne elvégezni...

ELTÉ-n nehéz lenne elvégezni az andragógia szakot levelezőn? Tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés
Gondolkodram a Kodolányin és a Zsigmond Királyon is, de megdöbbenve vettem észre, hogy az ELTE levelezősön alacsonyabb volt az idei ponthatár, mint a Kodolányin.
2011. aug. 16. 01:59
 1/4 A kérdező kommentje:
ÉS ha valaki levelezőn szerzett diplomát, azt kevesebbe nézik? Gondolom egy Kodolányis levelezőn szerzett diplomával el is áshatja magát akkor az ember :/
2011. aug. 16. 02:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az andragógia az egyik legkönnyebb szak, de pont ezért egy neves egyetem nappali tagozatának a diplomája sem ér semmit. Max annyit, hogy te elmondhatod magadról, hogy diplomás ember vagy.
2011. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy szerintem te csak a papírt nézed, ami az írásodból is lejön. A levelezős papír nem rosszabb mint a nappalis mert EGYFORMÁN sz@r mind2. A tudás az, amiben különbözik a nappalis a levelezőstől, de ugyanígy a nappalis a nappalistól.


Ahogyan előttem mondták, az ország jobb egyetemein szerzett diploma sem ér sokat ezen a szakon, ha nappalis, ha nem. Ez a szomorú valóság, hogy kevés szerencsés, OKOS, illetve hátszeles embertől eltekintve nem fogsz tudni vele elhelyezkedni. Másoddiplomának jó, másra aligha. Aki középsuliból kikerülve erre alapozza a jövőjét (értsd: andragógiát tanul első diplomaként) az felelőtlen, feltéve persze, ha nem veti fel a pénz, és azt tanulhatja ami érdekli és nem azt ami hasznos.


Az elvégzése nem hasonlítható egy mérnökszakhoz, ettől függetlenül a nehézsége nullától különböző, de a munkanélküliségért ekkora erőfeszítést nem éri meg tenni.

2011. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Másoddiplomám lenne. De az első sem valami nagy szám, turizmus. Mindig azt tanulom ami érdekel, mert ebben lelem meg a lelkesedésem. Az ilyen orvos, mérnök szakoknak meg neki sem kezdek, mert totál humános vagyok. Magyar, nyelvek, ilyesmi... Akkor mit lenne érdemes tanulni, ami humán, de mégis el lehet helyezkedni? Nem akarok olyan szakmát, ami ugyan jó, keresik, de én nem érezném jól magam.
2011. aug. 16. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!