Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmát válaszam...

Melyik szakmát válaszam Cukrász/Szakács?

Figyelt kérdés

Most végzem majd el a 8-adik osztályt és utána tudjátok valamijen pályát kell választani én vagy Szakács vagy csukrász legyek nemtudom.


Lécci irjatok,és fontos lenne mert remélem valaki tud valami biztatot mondanni.


2011. aug. 18. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Különösebben okosat nem tudok mondani, csak pár ismerősöm van ezen szakmákból.1) Cukrász, nő egy fagyizóban dolgozott, csinált tök jó marcipán figurákat, semmi extra, mellette maszekban tortákat sütött és adott el.Jelenleg árufeltöltő a Tacskóban.2) Szakács, férfi a helyi svéd éttermében dolgozik 10-20 óráig, gondolom jól keres, nagyobb lábon él azóta, plusz vihet haza kaját. 3)Szakács férfi, ovodáknak stb főznek többen(vmi közkonyha?), kaját nem vihet haza, mert egyből kirúgnák, még pisilni is engedéllyel mehet, reggel 5-ös busszal megy, három körül ér haza. Nem szeret ott dolgozni. Nos, szerintem mindkét szakmában az a tuti, ha jó helyre kerülsz be, az meg vagy sikerül, vagy nem. Én spec inkább a szakácsság felé indulnék. Álláskereső oldalakon is sok helyre keresnek szakácsot, cukrászt nem nagyon láttam.
2011. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt még ráérsz eldönteni. Ugyanis a Vendéglátóipari szakiskolában az első két évben elmélet van, némi kis gyakorlattal. Itt van egy kis cukrászat, egy kis felszolgálás, és egy kis szakácskodás. Így két év alatt eldöntheted, hogy melyik tetszik.
2011. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előző vagyok... ja és ha eldöntötted, akkor még 2 évig azon a szakon tanulsz. Persze az se mindegy, hogy a Gundelban végzel, vagy egy névtelen suliban..
2011. aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!