Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát kell elvégezni...

Milyen iskolát kell elvégezni ahhoz, hogy nyissak egy cukrászdát?

Figyelt kérdés
És milyen tantárgyakból kell érettségizni?? Főiskolára vagy egyetemre kell menni?
2011. aug. 18. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá sem főiskolai sem egyetemi végzettség persze ettől függetlenül elvégezhetsz ilyen sulit. Pl: közgázon a legtöbb szak megfelelő erre ha nem mind:D

De egy OKJ-s képzés tökéletesen elég és szerintem célszerű minimum ilyet elvégezned ahhoz hogy menjen is a dolog, persze csak akkor ha nincs semmi hasonló foglalkozású a családban vagy aki segíteni tud.

2 lehetőséged van ha mégsem szeretnél egyetemre vagy fősulira menni:

1. Egyéni vállalkozóként nyitsz 1-et ekkor nem kell semmilyen végzettség hozzá még érettségi sem. Emellé jó ha beszerzel egy könyvelőt aki elintézi a járulékokat, könyvelést stb.

2. Elvégzel egy boltvezetőit amivel akár kft-t is alapíthatsz ez jobb mint ha az egyéni vállalkozóként tevékenykednél. Ehhez is kell könyvelő.

2011. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy gondolta, hogy ő is cukrász lesz benne nem? Arra is van OKJ-s képzés, ha jól tudom.
2011. aug. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdésben az volt h mi kell ahhoz h nyisson egy cukrászdát. (milyen suli kell hozzá)

Én erre válaszoltam.

De sztem egyértelmű h cukrásznak kell tanulni ha cukrászként akar dolgozni. Ennek meg idegenforgalmi vagy kereskedelmi szakközépben vagy Okj-s képzésen teheti meg.

Bp-en van főiskola is ahol ezt lehet tanulni nyilván azzal vállalkozni is simán lehet.

2011. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!