Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alsós tanár szeretnék lenni!...

Alsós tanár szeretnék lenni! Ez mivel jár?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és eldöntöttem, hogy alsós tanár szeretnék lenni (osztályfőnök, aki minden órát tart)! Ez mivel jár? Hány évet kellene a főiskolán tanulni? Hova lenne érdemes jelentkezni? Egy ilyen tanárnak kb mennyi a fizetése? Jó ötlet lenne ez a szak szerintetek? Nagyon sokat kellene tanulni? Elég hozzá az átlagom? 4,3-as? Köszönöm előre is a segítséget!!
2011. aug. 18. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az nem tanár, hanem tanító, ha jól emlékszem.

Itt megtalálod a leírást, és az intézmények listáját, követelményeket is: [link]

2011. aug. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Általában 4 éves az alapszak. Én a Pázmányt ajánlom, ott használható tudást kapsz.

Elég jó az átlagod? Ha megnézed az előző évek felvételi pontjait, láthatod, hogy a pedagógián a legalacsonyabbak.(persze intézményeként más a ponthatár, de nem nehéz bejutni)

Nem kell sokat tanulni. Más szakokon egy sima vizsgán kérnek annyit mint a tanítóin szigorlaton.(tapasztalat)

A fizetés kb. az éhendöglésre elég.

2011. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen, tanítónak hívják.

Én is tanító szerettem volna lenni, de mégis más mellett döntöttem. Elmondom neked, hogy miért:

- ált. közalkalmazotti bértábla szerint kapnak fizetést (kivéve ha magániskola, ott lehet versenyképes a fizu) emiatt nagyon keveset kapnak, olyan 100e körül, és később sem fog drasztikusan emelkedni (hacsak nem változtatnak ezen)

- sokkal kevesebb tanító kell, mint középiskolai tanár

- rengeteg plusz munkával jár

- a szülőkkel a legnehezebb, mindenbe beleszólnak...


Szerintem az ELTE-n érdemes tanulni a tanítói szakot, de ha megjelenik a HVG Diploma 2012 c. kiadása, vedd meg, mert rengeteg segítséget fog nyújtani :)

Idén, ha jól emlékszem 290 körül voltak a ponthatárok, ami azt jelenti, hogy jövőre két tárgyból (magyar,matek,töri,angol) 75-80%-osra kellene megírnod az érettségit, amire sokat kell majd készülnöd. Ha beszerzel mellé egy nyelvvizsgát is, vagy csinálsz egy emelt érettségit akkor biztosan lesz elég pontod :)

2011. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor mit lenne érdemes elvégezni, ami aránylag jól is fizet és nem kell dögire tanulnod magad? Nem tudom mit lenne érdemes kezdeni magammal. Az átlagom 4,3!!! Mire lenne elég?
2011. aug. 18. 23:02
 5/15 anonim ***** válasza:

290 ponthoz nem kell 80%-os érettségi.

Nekem nyelvvizsga nélkül volt 81 és 86%- os érettségim az 335 pontot ért.

Nyelvvizsgát mindenképp szerezz! Anélkül jobb helyre nem vesznek fel.

4,3-as átlag nem számít, ha jó érettségit teszel le. Az számít bele jobban.

Középszintű érettségin, ha készülsz rá simán meglesz a 70-80%.

Ha nem tanítói pályát szeretnél ajánlom esetleg a mérnökit. Szinte biztos, hogy kapsz állást és szépen keresnek.

2011. aug. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A nejem kiválóan végezte el a Tanítóképző Főiskolát. Elkezdett tanítani. Egy idő után azt vettem észre, hogy egész hétvégén dolgozatokat javít, hülyébbnél hülyébb kérdéseket tesz fel a tankönyvből, amire én sem tudtam válaszolni, semmitmondó értekezletekre járt és a hétvégénket is műsorkészítéssel csesztük el! Mindezek mellett a fizetése pontosan harmada volt az enyémnek és én segítettem neki egy csomót! ... Hát, azóta sokat változott a helyzet (3 gyermeket szült és még itthon van velük), de nem ajánlom, ha nincs egy full gazdag barátod, aki el tudja tartani a családodat, ha jól keresel, ha nem! Ma már úri munka, mert pénzt nemigen lehet vele keresni.


41/F

2011. aug. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat, ezek alapján biztos nem fogok tanítóképzői főiskolára menni, eldöntöttem, de viszont fogalmam sincs mit akarok, mert semmihez nincs kedvem meg leginkább az a baj, hogy nem tudom, hogy melyik szak mivel jár stb...
2011. aug. 19. 11:35
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

A kedvencem: Olyat szakot szeretnék, amivel jól lehet keresni és nem kell halálra tanulnom magam.


Semmit nem adnak ingyen! Basszus, te ne is menj inkább továbbtanulni. Az ilyenekkel van tele a felsőoktatás...

2011. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem akarok diplomával annyit keresni, mint egy segédmunkás...meg sztem senki, nem csak én...
2011. aug. 19. 13:04
 10/15 anonim ***** válasza:
Azzal nincs is gond, hogy nem szeretnél annyit keresni. Nem is erre reagáltam. Az "ami aránylag jól is fizet és nem kell dögire tanulnod magad" szavakra (amit nem először látok/hallok) húztam fel magam.
2011. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!