Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel ad többet egy főiskolai/...

Mivel ad többet egy főiskolai/egyetemi szak, mint egy ugyanolyan okj-s? Pl. :ápolói, mentőápolói?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de magasabb fizetésre leszel jogosult. Persze egy ápoló esetében a magasabb fizetés is nagyon alacsony.
2011. aug. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezzel én is tisztában vagyok, de mi a különbség? mivel tanítanak ott többet, hogy megérje elmenni felsőoktatásba?
2011. aug. 19. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

A mentőápolói az okj-s, annak az egyetemi szintje a mentőtiszt! Ez két külön szakma, a mentőtisztek orvosi kompetenciával vannak ellátva a mentőn, míg a mentőápoló a nevében is benne van, ápoló, betegszállító.


Az ápoló képzésnél az okj-s és az egyetemi között a fizetés és a bérkategóriába sorolás a különbség, ha valamivel is, de többet keres egy diplomás a közalkalmazotti bértábla szerint. Más kérdés az elhelyezkedés. Pl. kell-e a kórházaknak egy diplomás, ha felvehet egy okj-s ápolót olcsóbban?


Én diplomás leszek, majd meglátjuk sikerül-e így elhelyezkedni....

2011. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi! sokat segítettél
2011. aug. 20. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!