Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme 33 évesen főiskolá...

Van értelme 33 évesen főiskolára jelentkezni? Családos,2 gyermekes anyuka vagyok és az AVF-ra jelentkeznék szociálpedagógia szakra.

Figyelt kérdés
Aki oda járt segíthetne mennyire nehéz,15 éve érettségiztem.Van külön felvételi vagy csak az akkori érettségi jegyeim számítanak. Felsőfokú(nem diploma)csecsemő és gyerekápoló végzettségem van,kapnék érte plussz pontokat?
2011. aug. 23. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Ismerősöm is régi típusú érettségivel felvételizett, azokat asszem máshogy számolják, de nincs külön felvételi, csak azért, mert 15 éves a papírod.

Hogy mennyire nehéz bejutni, nézd meg a tavalyi meg tavaly előtti ponthatárokat: www.felvi.hu

A végzettségért lehet plusz pontokat kapni, a gyerekek után is talán jár valami, ha nyelvvizsgád lenne az lenne a legjobb, meg talán jogsira is adnak valami pluszt, ennek nézz utána alaposan, a felvi.hu-n talán minden fenn van. Türelem kérdése az egész, hogy mindent megtalálj.

És nem késő 33 évesen főiskolára jelentkezni. Lakótársamnak van egy 36 éves osztálytársa, és kicsit fölé jár egy 42 éves fazon is. Az egyetemi lapban meg az volt tavaly, hogy a legidősebb diák, akit felvettek, hatvan akárhány éves, nem juegyeztem meg pontosan...

Szóval tanulni sosem késő. Ha dolgozol, érdemes bepróbálni a levelező és esti képzéseket, anyum munka mellett csinálta meg a levelezőt. Ha meg nappali, próbálj államilag támogatottra bejutni, van egy csomó támogatás, amit meg lehet pályázni.

2011. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
VAN ÉRTELME! És semmi sosem késő, ha kedved, időd, stb. engedi. Érettségi: a régebbi érettségi középszintűnek számít, tehát mivel nem tudod, hogy hány százalékot értél el (kivéve ami 5-ös az 100%), van valahol valami átszámítás, hogy melyik jegy mennyi százalékot/pontot ér. Ha jól tudom, most 480-as pontrendszerben vagyunk, tehát 2 tantárgy 100% = 200 pont, azt megszorozzuk 2-vel, így már 400-nál tartunk. Ha van nyelvvizsgád, bármilyen versenyen elért helyezésed, amit be lehet számítani, akkor jönnek a plusz pontok. Ha nincsenek jó jegyeid, érdemes egy középszintűt tetti azokból a tantárgyakból, ami kell a felvételihez (www.felvi.hu), vagy ha nagyon jól megy akkor emelt szintüt, mert azért ismét jár a plusz pont (néhány egyetemen nem, ahol már kötelező az emelt szintű érettségi), de ennek utána kell járni. Mint ahogy annak is, hogy a felsőfokú végzettségért jár-e plusz pont, ezt is intézménye válogatja. Ha időd nem engedi, hogy nappalira járj, akkor marad az esti illetve levelező, ezeken a helyeken jóval alacsonyabb ugyanannak a szaknak a ponthatárai (már ha van esti vagy levelező), viszont nagyon kevés helytől eltekintve fizetősek is. Mindjárt megnézem: Én olyat találtam, hogy AVKF és nem AVF, tavaly a ponthatár nappalin 342 volt, levelező költségtérítéses: 204. VISZONT ha jó jegyeid vannak, itt van olyan, hogy levelező, de államilag támogatott, és a ponthatár: 359
2011. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a kimerítő válaszokat! Sajnos az idei pótfelvételiről már lekéstem de akkor januárban megpróbálom. Sőt arra gondoltam,hogy írok a suli tanulmányi hivatalának is. A korom miatt azért aggódom mert nem tudom,hogy a munkáltató majd mennyire szívesen vesz fel egy olyan embert aki 35 éves kora fölött diplomázott. Nincsenek előnyben a fiatalok?
2011. aug. 23. 12:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak annyit mondok, hogy IGEN VAN! Én is most, anyaként, családdal, munka mellett döntöttem el, hogy jelentkezek továbbtanulni, (meg is tettem, pont belefértem még a pótfelvételibe) remélem sikerül, és neked is sok sikert a továbbiakban!

Tanulni sose késő, és én szeretek is :)

üdv.

2011. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ja,és már közel vagyok én is a 30hoz.

(előző voltam)

2011. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ne viccelj, anyósom idén végzett egyetemen, 57 éves korában vették fel. 33 évesen abszolút nem vagy hozzá öreg.
2011. aug. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Te melyik főiskolára/egyetemre jelentkeztél? Milyen szakra? Hány gyereked van? Nem félsz,hogy hogy fogod bírni?
2011. aug. 23. 18:29
 8/11 anonim ***** válasza:

szia

ha engem kérdezel (14:29-es vagyok), akkor ez nálam úgy néz ki, hogy mióta leérettségiztem, megcsináltam 3 szakmát, gyerek mellett 2-t, mind OKJ-s.

Egy gyerekem van,aki most 3 éves lesz, tehát még pont idén GYES-es pluszpontokat is kaptam.

Kereskedelemben dolgoztam szülés előtt is, most is, így kereskedelmi közgazdász szakra megyek, terveim is vannak vele.

És még egy kiegészítés, egyedül nevelem.

De szeretek tanulni, és látom az értelmét,így mindent meg fogok tenni, hogy sikerüljön.

2011. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy leírtad,nagy erőt adott. Azt hiszem januárban én is megpróbálom! Akkor sok sikert és kitartást nekünk! :O)
2011. aug. 23. 21:30
 10/11 anonim ***** válasza:

örülök :)

ja és egyébként mostmár úgy gondolom, hogy jó, hogy eddig nem mentem tovább, mert most jutottam el arra a szintre, hogy tudom, miért akarom azt tanulni,amit választottam, és nem csak azért fogom ezt tanulni, mert mondjuk a szülők kényszerítenek rá, vagy hogy mivel lehet sokat keresni, divatszakma, vagy ilyesmi.


a felvin egyébként ki tudod számolni a pontjaidat, én is ott csináltam, nem számít, hogy mikor érettségiztél.

2011. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!