Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tovább tanulni az igazgatás...

Ha tovább tanulni az igazgatásszervezői szakra szeretnék menni akkor emelt szintű érettségit kell csinálnom töriből vagy irodalomból ahhoz, hogy a plusz pontot beszámítsák?

Figyelt kérdés

Tehát,ha vendéglátás turizmusból emelt szintű érettségit csinálok azt beszámítják plusz pontnak vagy sem? Valamint mit jelentenek a betűk a DE után?

DE-ÁJK A-N-Á igazgatásszervező


DE-ÁJK A-N-K igazgatásszervező


DE-ÁJK A-L-Á igazgatásszervező


DE-ÁJK A-L-K igazgatásszervező


2011. aug. 27. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

azt jelenti, hogy Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar

az ANÁ: államilag támogatott ---->ezt válaszd szerintem

ALÁ: levelezős

ALK:költségtérítéses asszem

Itt van minden róla és alul van, hogy miből számolják a pontokat, tehát magyar, töri, infó és közgazdaságtan számít bele:


[link]


A vendéglátásból szerzett plusz pontot szerintem nem számítják be!

2011. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Turizmus-vendéglátásból hiába csinálsz emelt szintet, igazgatásszervezői szakon ezt biztosan nem fogják elfogadni plusz pontként. Ezen a szakon csak ügyviteli OKJ végzettséget fogadnak el pluszként, érettségi tárgyak közül pedig: magyar, töri vagy ügyviteli alapismeretek (ezek közül 2 --> ha az utolsó nincs, akkor értelemszerűen magyar + töri).

A betűk pedig:

ÁJK - állam- és jogtudományi kar

A - alapképzés

N - nappali munkarend

Á - államilag finanszírozott

L - levelező

K - költségtérítéses képzés

2011. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a betűket már leírta az előttem válaszoló, igazgatásira töri/magyar emelt kell, én törit csináltam. by the way, ha alapjában jól írod az érettségiket, emelt sem feltétlenül szükséges, most sem volt magas a ponthatár.
2011. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!