Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakokat ajánlottok...

Milyen szakokat ajánlottok egészségügy és tanárképzésen belül? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Annyira nehéz eldönteni, hogy hogyan is tovább, valaki mindig lebeszél arról amit éppen akarok. Engem más nem érdekel, mint az egészségügy, máshol nem is tudnám elképzelni magam, csak mondjuk még a tanári pályán.

Elég jó tanuló vagyok 4,7 az átlagom..de ez az orvosihoz nem elég! Kérem, aki tud írjon akár jó és rossz tapasztalatokat, egészségügyi- valamint tanári munkákról/szakokról!


2011. aug. 28. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már, én 3,9-cel vagyok orvosin.

Egyébként a gyógytornászhoz mit szólsz?

2011. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:O Az hogy lehet??? nekem azt mondja állandóan mindenki, hogy oda csak kitűnővel meg 2nyelvvizsgával lehet bekerülni...

Egyébként gondolkoztam már ezen is :)

2011. aug. 28. 11:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy vettek fel 3,9-cel orvosira???!!! Érdekes...


Kedves Kérdező, mit szólnál egy egészségtan tanárhoz? :) Összevéve a kettőt. Ha ez nem tetszik, akkor védőnő, ápoló, mentőtiszt...:)

2011. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is javaslom a gyógytornász, vagy a védőnő szakokat (már ha lány vagy).


Tanár szakok közül érdemes elvégezni elsősorban a matematika, fizika, kémia, biológia, földrajz, idegen nyelv szakokat. Olyan kombinációt válassz, amellyel megvan a kötelező óraszám (pl. matek - fizika/kémia/biológia/földrajz; idegen nyelv - fizika/kémia/biológia/földrajz; matek - idegen nyelv)

Vagy lehetsz egészségtan szakos tanár valamilyen szakpárral.

2011. aug. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És az egészségtan-angoltanár kombináció lehetséges?
2011. aug. 28. 11:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy vettek fel, hogy nem érdekelt mások majmolása, tudtam, hogy orvos leszek és kész. Írtam egy 89%-os kémiát, meg egy 86%-os emelt bioszt, plusz volt 1 nyelvvizsgám és vígan bennvoltam.
2011. aug. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha írsz biológiából és kémiából 85%+ emeltet akkor simán be lehet jutni orvosira szerintem. Vagy egy emeltet teszel és van mellette nyelvvizsgád. Így mind két esetben jó esélyed van.
2011. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg csak a Szegedi Egyetemen tudsz egészségtan-angol tanári szakpáron végezni. (Az új neve az egészségfejlesztés tanár szak).
2011. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. aug. 28. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!