Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosira szeretnék majd...

Az orvosira szeretnék majd jelentkezni, de félek tőle hogy milyen feladatok lesznek ott. Azt akarom tudni, hogy mik voltak a legkeményebb feladatok amit el kellett végezni a gyakorlaton? És ugye nem kellett embert boncolni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 18. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kellett embert boncolni. Csak úgy ismerhetsz meg igazán dolgokat, ha boncoláson megtanulod.

Mi bajod vele? Ha orvos akarsz lenni akkor élő embert is kell vagdosnod, szurkálnod, az sokkal rosszabb, mint egy halottat.

2009. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én pont fordítva állok hozzá:Daz élőket értelmesebb vagdosni
2009. ápr. 18. 11:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hozzaallassal be se add. En most vagyok elsoeves Debrecenben, mar iden boncoltunk a kezdetektol fogva, hiszen csak igy tanulhatjuk meg a szervezet mukodeset, nem elo embereken kene majd kiserletezni. Nap mint nap erintkezunk halottakkal.


Nyaron pedig apolasi gyakorlatra kell mennunk, ami az elsoevesek szamara masfel honap agytalazast jelent.


Gondold at, akarod-e, ne vedd el azoktol a helyet, akik elhivatottak.

2009. ápr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
anyám is kórházban dolgozik voltam már ott láttam a műszakot...Találkoztam orvosokkal beszéltem velük. A boncolásra mondjuk számítottam,elviselem de ugye nincs olyan ember aki olyan rosszul lesz h össze-vissza hánnya magát meg ilyenek?(filmek)
2009. ápr. 18. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem, mindenhol van. Majd megszokják. Egyébként nekem legdurvábbnak azt mesélték, hogy akivel találkoztál hétfőn a belgyógyászaton gyakorlaton, azt szerdán a patológián is viszontlátod. De meg kell tanulni feldolgozni az ilyet.
2009. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nalunk eleinte sokan elajultak, hanytak, aztan valaszthattak, hogy megszokjak, vagy bucsut intenek az orvosinak. A tanarok a legkisebb mertekben sem engedekenyek, toleransak ilyen teren, de igy kozel 1 ev utan azt mondom, igazuk van. Ez a hivatas ezzel jar.


En vegigbogtem az elso hetekben a boncolasokat, mert folyton az jart az eszemben, hogy ezt az idos bacsit valaki egykor nagypapanak hivta, es biztos sokan sirattak mikor meghalt. Aztan megedzodtem, bar neha meg most is osszeszorul a torkom.

2009. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!