Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tudásra/végzettségre...

Milyen tudásra/végzettségre van szükségem, hogy pl egy GameStar/PcGuru jellegű játék magazinnál dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Vannak sejtéseim, hogy mik szükségesek, de nem akarok hülyeséget írni. Biztos vannak akik tudnak pontos választ adni.

Meg hogy kb egy ilyen helyen milyen fizetést lehet kapni.(De gondolom ez attól is függ, hogy ott milyen munkát végzek.)


Legjobban örülnék ha egy játék magazintól a főszerkesztő írna. :)


Előre is köszi!


2011. aug. 28. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Legfőképpen tájékozottnak kell lenni a számítógépes játékok világában. Nem csak a jelenlegi programokat kell ismerni, hanem legalább az elmúlt 6-8 év játékait. Ezen felül nyilván rendelkezned kell némi írói vénával, hogy az olvasók szívesen olvassák az irományaidat. Természetesen az angol nyelvismeret alapkövetelmény. Nem árt, ha értesz valamennyire a számítógépekhez, hiszen a programokat telepíteni kell, képernyőképeket kell készíteni róluk, képváltás-sebességeket kell írni, stb.
2011. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is ilyesmikre gondoltam, de nincs szükség valamilyen újságírói végzettségre? Sajnos ezt a témát nem nagyon vágom, de amúgy amit leírtál, azokkal semmi gond nem lenne. Ha számít valamit most megyek 11.-be Informatika szakon.


Egyébként köszi!

Várom még mások válaszát is.

2011. aug. 28. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem az a terület, ahol nagyon ragaszkodnának a "papírhoz". Amúgy nem tudom, van-e egyáltalán olyan szakképzés, hogy "újságíró".
2011. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nem szó szerint "újságíró" végzettségre gondoltam(csak úgy mondtam valamit). Ezért kérnék válaszokat mert ehhez nem értek. :(

De én szerintem itt a tudásnál sokkal nagyobb gondot jelent az hogy ide be tudjak kerülni. Vagy talán rosszul gondolom?

Amúgy köszi!


Várok még válaszokat!

2011. aug. 28. 22:11
 5/5 anonim válasza:

Szerintem nem végzettség kell hozzá, hanem az hogy lássák tudsz jó cikkeket írni.

Amúgy a gamestarnak van is blogszolgáltatója, ott tudsz blogot nyitni (blog.web4.hu), és ha igényes cikkeket csinálsz talán fel is figyelnek rá.

2011. aug. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!