Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkaügyis tanfolyam kimeríti...

Munkaügyis tanfolyam kimeríti az iskolarendszerű esti képzést állami támogatás szempontból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyszerűen sehol nem találok választ erre a kérdésre. Nekem középiskolai érettségim van, ami nem adott szakmát. Elvégeztem két éve egy tanfolyamot a munkaügyi központ által, ami ugye nem iskolarendszerű képzés volt. Az állam egyet támogat, tehát akkor elvileg estin egy szakma ingyen lenne, mivel nappalin nem szereztem szakmát...


2011. aug. 30. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nos,én még nem fejeztem be a sulit,de nekem is 5 év középsuli után lesz 1 érettségim. :/

És régebben ez első tanfolyam (azoknak akiknek nem volt szakmájuk) ingyen volt. Csak a többiért kellett fizetni. ez az OKJ-s rendszer volt. Hogy ez működik-e még,azt sajnos nem tudom,de jó lenn!

2011. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyelőre úgy néz ki, hogy az iskola tandíjat fog tőlem kérni, de én elvesztettem a fonalat a fogalmak között e téren, hiszen a tanfolyam nem iskolarendszerű, eleve a munkaügyi olyat nem is támogathat... Akkor az iskolarendszerű képzésen miért is kell fizetni, ha olyanon még nem vettem részt?
2011. aug. 30. 11:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Áhh...bonyolult ez... én sem értem ezt,már amiket eddig hallottam meg olvastam,azok is csak összezavartak.
2011. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor már ketten vagyunk :D
2011. aug. 30. 11:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha megtudsz valami konkrétat,írnál nekem egy privit? Én is írok,ha van valami infóm! :)
2011. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pont ezen gondolkodtam, persze, szívesen írok, most várok két helyről is konkrét választ. Azért nem mindegy, főleg anyagilag!! :)
2011. aug. 30. 11:45
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos még mindig nem kaptam választ, aki tud kérem segítsen nekem :)
2011. szept. 12. 13:17
 8/14 anonim válasza:
100%
Fizettél az első OKJ bizonyítványodért? Ha nem, akkor a 2.ért fizetned kell. ha nem lenne egy OKJ képesítésed sem, akkor estin is ingyen lenne az első.
2011. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha munkaügyi központon keresztül szerezted az első okj-s bizonyítványt, akkor a mostani ingyenes lesz. Ez tuti! Nálam is ez a helyzet.

Sőt, akkor is ingyen van a 2. okj, ha az elsőt iskolarendszerben csináltad, de fizettél érte.

2011. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sajnos, ma bennt voltam a leendő iskolámban, és enyhén szólva erőteljesen elmagyarázták, hogy a munkaügyis tanfolyamot is az állam fizette, így nem mehetek tandíjmentesen az esti képzésre... Szóval iskola válogatja, úgy látom...

Köszönöm a válaszokat :)

2011. szept. 13. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!