Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 11. -től lehet szelektálni?

11. -től lehet szelektálni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mostmár a tudom, hogy mi a fontos, mit szeretek, mivel akarok foglalkozni, így a többit elhanyagolhatom kissé? Mondjuk olyan 3as 4es szintre. Félek, hogy nem fogom bírni, magyar fakton egy órán 10-15 oldalakat írunk, óráról órára 30-40 oldalakat kell megtanulni, 70 kötelezőnk lesz idénre - nem csak hasamra ütök, túlzó szám, tényleg annyi, megkaptuk a listát -, és még ott az angol is. Félek, hogy nem bírnám, ha mindenbe apait anyait beleadnék, főleg fizika, biológia, etika, ami nem is érdekel, és tudom, hogy úgysem tudnám hasznosítani, mert inkább elmegyek vfelszolgálónak, vagy elvégzek egy gyorstalpalót, csak ezekben a körökben ne kelljen dolgoznom. Ez az egyik szempont, hogy számomra feleslegesek. Pl ott van a kémia, 4 évig tanultam, szerettem, de sosem akartam vele mit kezdeni. Idéntől nincs, és most ott tartok, hogy tudom a vegyjeleket, aztán ennyi. Felesleges volt. A másik pedig az, hogy félek, ha mindenből hajtok, pont a faktos, fontos tantárgyakat rontom le, mivel azok ugye jóval nehezebbek. Emellett persze a kötelező érettségi tantárgyakat tanulnám még, matekot, törit, az 5., választható tantágyból ( infó) már meg van az érettségim. Ti mit gondoltok? Csinálta így valaki? Milyen tapasztalaitok vannak? Előre is köszönöm!

16/L


2011. szept. 4. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát amire nincs szükséged arra egyértelműen ne készülj annyira, mit amire van. Mondjuk az érettségi tárgyakat ne hanyagold el, de ahogy te is írtad, ilyen etika meg hasonlók azokat nyugodtan lesz@rhatod. Bár mondjuk abból nálunk alapból ötös volt az ember, egy házidogát kellett írni, nem volt nagy dolog
2011. szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!