Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabad bölcsész diplomával...

Szabad bölcsész diplomával milyen esélyekkel indulok a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
nem túl piacképes. úgy tudom, viszont érdekes tárgyak vannak :) én is oda akartam menni még régen, de már nem bánom, hogy nem vettek fel. Mondjuk utána elvégzel egy mesterképzést, mondjuk művtörit, azzal már lehet valamit kezdeni.
2011. szept. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Én még a régi rendszerben jártam egyetemre, de készül fel, hogy a munkáltatónak is az lesz az első kérdése, hogy mégis mi az a szabad bölcsészet (mivel esélyes, hogy ő is még régi rendszeres volt). Ez ilyen kicsit minden, ami humán, de úgy konkrétan semmibe nem mélyülsz el, nem? Azt meg, aki mindenbe csak kicsit belenézett, de nem ért semmihez - hát, sztem senki nem akarja alkalmazni.

Sőt, ha rám hallgatsz, az egész btkt kerüld el jó messzire.

Egy volt btks.

2011. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
nagy eséllyel lehetsz munkanélküli
2011. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
NULLA eséllyel. Érdekesnek érdekes, de semmire nem mész vele az életben, csak elcsesztél vele 3-4 évet az életedből.
2011. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha valami nagyon speckó szakirányon voltál, akkor talán kihal valaki onnan, és lesz helyed.

Egyébként szinte negatívból.

Ha te se tudod, mire mész a diplomával (a legtöbb szabbölcsös ismerősöm kb így van vele), akkor ne várj csodát. Sajnos bölcsészmeló kevés van, érettségit igénylő munkára meg nem vesznek fel, mert van diplomád.

2011. szept. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Rengeteg lehetőséged van. Elmehetsz például közmunkásnak a diplomáddal, azokra mindig szükség lesz.Meg hát a TESCO-ba is keresnek árú feltöltőket! De elmehetsz vonatkerék pumpálónak vagy a Naphoz fűtőnek.
2011. szept. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj nyelveket magas szinten, építs ki minél több kapcsolatot és akkor jó eséllyel áthidalhatod ezeket a kátyúkat.

A diplomádat meg te döntöd el mire használod, légy kreatív, talpraesett, tanuld meg eladni magad. Egy bölcsész rugalmas, hiszen muszáj neki, egy mérnöknél teljesen más a helyzet nekik egyértelmű mire jó a papírjuk és egyébként többsége híján van ezeknek a tehetségeknek, miszerint, hogy adja el magát. Egyébként mérnök pályán is most a villamosmérnökök és a gépészmérnökök keresettek, tudniillik Magyarországon a gazdaságnak csak ez a szegmense megy. pl. építészmérnökként most nehéz elhelyezkedni

2011. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!