Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet 2 szakmám? 2 is tetszik...

Lehet 2 szakmám? 2 is tetszik de nem tom mi legyen hegesztő vs. Géplakatos

Figyelt kérdés

Üdv.


A kkfházi pg intézetbe járok (szakközép, gépész szak)

ez olyan suli ahol 4 év után éretségi majd +1 vagy +2 év egy okj-s szakma.

nekem 2 szakma tetszik, és jó volna mindkettő de nem tudom ez lehetséges e?


2011. szept. 7. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
persze hogy lehetséges több szakma
2011. szept. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehetséges.de a második szakmáért fizetni kell.az iskola dönti el,h mennyit,és h milyen lett az első szakmád bizonyítványa és a családi háttér.
2011. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anno géplakatosnak tanultam. Dolgoztam is benne egy kis ideig. Szerintem jobban megéri, mint a hegesztő. Hegesztő vizsgád később is lehet, de géplakatossá már nem sok esélyed lesz (idő és pénz miatt) átképezni magad. Illetve úgy ér valamit, ha teljes figyelmed, időd rá tudod szánni, amíg tanulod.


A géplakatos szakma számomra azért volt nagyon jó, mert amiket ott tanultam, azok sokáig elkísértek. Olyan tudást szedtem össze, olyan munkaszokásokat, amire még ma is építek, pedig nagyon máshol dolgozom és véletlenül sem olajozódik össze a kezem.

Úgyhogy a helyedben géplakatosnak mennék.


Tudom, hogy nem racionális érv, de kedvcsinálónak nézd meg mennyi mindenki kezdte úgy a fiatal éveit, hogy géplakatosnak tanult :)

2011. szept. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen ezen jár az eszem nekem is.

teli van olyannal az újság hegesztő képzés.

csak én szeretek meg tudok is hegeszteni innen az ötlet.

mert egy sima hegesztő-s papírral kitörölhetem a ffff...

fülem mert az a hegesztéshez meg a vágáshoz ért de máshoz nem.a géplakatos meg mindet vág csak az meg nem hegeszt:D

2011. szept. 9. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
A géplakatosnak a munkakörülményei is ideálisabbak. Én amikor benne dolgoztam, nagyon hamar TMK-s lettem. Sokkal jobb dolgunk és jobb pénzünk volt, mint másoknak. A hegesztésről tényleg könnyen szerzel majd papírt, de géplakatosnak utólag tanulni nehéz. Szerintem nem is éri meg megosztani a figyelmed, mert nagyon sokat kell tanulni/gyakorolni hozzá. Persze nem tudom, hogy ma mit kell tudnia egy géplakatosnak, de annak idején (90-es évek) nagy eredménynek számított, ha a derékszög pontos volt, szinte tökéletes síkot hoztunk létre kézi eszközökkel, ha tudtunk rajzot olvasni, rajzot készíteni és előrajzolni. Ide tartozott a szerszámgépeken való munkavégzés, a gépek mechanikus részének ismerete. E mellett nehéz másik szakmát tanulni, de nem lehetetlen.
2011. szept. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

a géplakatos is tud (szerintem kell hogy tudjon hegeszteni) plusz sok embertől hallottam hogy a hegesztés tönkretette a szemét vagy például alu hegesztésnél sok embernek kihullottak a fogai

bár én is pont ez a két szakma között választottam de én géplakatosnak megyek tanulni

2012. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!