Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet, hogy kétszer...

Hogy lehet, hogy kétszer bukott, mégis előrébb van, mint mi?

Figyelt kérdés

Egy régi osztálytársam kétszer is megbukott középiskolában, aztán átment egy szakmunkásképzőbe, ott kitanult egy szakmát, közben leérettségizett és most két iskolában is tanul. Megkérdeztem tőle, hogy miből él és elmondta, hogy az érettségire a szakmunkásiskolás gsztöndíjából tette össze a pénzt, mikor az meglett neki kiment külföldre egy évig dolgozni és összeszedte a mostani iskoláira a tandíjat és most pedig abból a pénzből él, amit idén nyáron keresett külföldön. Elmondása szerint több, mint másfél milliót össze lehet szedni pár hónap alatt. (Németországban)

Én meg itt vagyok egy sz*ros érettségivel, szenvedek a diplomáért még 2 évig, pedig nagyon jól tanultam a középsuliban, az ilyen, meg aki nem tanult jobban él, mint én pedig csak egy gagyi melós. Ez annyira igazságtalan, nemde?


2011. szept. 11. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Erre most mit mondjunk? Jaj, jaj, te szegény, neki bejött az élet, neked meg nem. Ha rövid idő alatt szeretnél sok pénzhez jutni, nyilván menjél külföldre dolgozni.
2011. szept. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a diploma nem minden. Vannak helyzetek, vannak emberek, akiknek inkább a szakmunkás végzettség "fekszik". Leteszi a szakmunkásvizsgát, megtanulja a szakmáját rendesen, aztán alig bírja a megrendeléseket, mert mondjuk jó szakmája van. Van, akinek ez bejön.

Ja, hogy neked diploma kell... Akkor ne nyavalyogj! 4-5 évvel tovább tanulsz mint ő és meglehet, hogy az első 5-10 évben a fizetésed sem lesz jobb, mint az övé. De utána, ha jó szakember vagy, megvan az esély, hogy jobban keress. Ha meg nem, érdemes elgondolkodni, hogy mi lett volna, ha te is inkább valami használható szakmát tanulsz...

(manapság ugyanis mindenki, aki 14 éves korára többet tud leírni a saját nevénél, gimnáziumba/szakközépbe megy és diplomát akar)

2011. szept. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ja igen, ez az amikor a szakmunkás végzettséggel több ész és életrevalóság szorult valakibe, mintha diplomája lenne


ma már Magyarországon az utcaseprőknek is diplomája van, egy normális cipészt, péket, lakatost, esztergályost, vagy HEGESZTŐT (égre-földre keresik a JÓ hegesztőket!!!!!!!!!!!) meg nem lehet találni

2011. szept. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem a papír hozza az életben a sikert.
2011. szept. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

"...pedig csak egy gagyi melós."


Neked lehet gagyi melós,de a "gagyi" melósok többsége többre viszi az életben mint te majd egy sz@ros diplomával már bocsi,de ez így van..Esetleg ha valami mérnöknek tanulsz viheted valamire,de semmi se biztos. Kicsit néz körül a nagy világban.

Még gyárakba is rengeteg diplomával rendelkező ember áll a szalag mellett...

Szakmával többre mehet az ember ez van :)

2011. szept. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!