Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Latin emelt szintű érettségi....

Latin emelt szintű érettségi. Milyen könyvek segítenének a felkészülésnél? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem ismerek senkit sem, aki emelt szinten érettségizett volna latinból, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Megnéztem néhány korábbi feladatsort és a szóbeli menetét. Mennyire nehéz a fordítási rész? Teljesíthető egy kb. 85%-os eredmény? (Nyilván ez rajtam múlik, tudom.)Van valamilyen könyv, amely segít a felkészülésnél? Felkészülni egyedül fogok, de a gimiben 4 évig tanultam a nyelvet.


Köszönöm a válaszokat.


2011. szept. 17. 17:12
 1/2 anonim válasza:

én idén érettségiztem emelt szinten latinból, és 84% lett..

tehát teljesíthető, bár azt tudni kell, hogy a szóbeli azért húzós.. az írásbelitől én nem féltem, 89% is lett, ám a szóbeli.. mondjuk végigröhögtem az egészet, de így is "csak" 80% lett..

könyv.. huh.. kultúrtörit "Az antik róma napjai" c. könyvből szedtem, azt olvasgattam..

nyelvtant Nagy-Kováts-Péter féle latin nyelvtankönyvből ismételtem, és szereztem a tanáromtól egy nyomtatott jóó nagy füzetet, ami részletesen leírja a követelményeket.. Gloviczki Zoltán- A latin nyelv.. ez a címe azt hiszem..


én ezek alapján készültem, meg persze írásbelire megcsináltam egy csomó tesztet és fordítást...

fordítás csak gyakorlással sikerülhet jól, bármekkora érzéked is van hozzá, muszáj gyakorolni..


Remélem még segít, bár nagyon későn írtam..

2012. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de végül más tárgyat választottam. Gratulálok egyébként, nagyon jó eredmény! :)
2012. júl. 24. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!