Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni pályaválasztást illetően! Melyik foglalkozás lenne a legideálisabb az alábbiak közül? Jogász, diplomata, újságíró, politológus, közgazdász

Figyelt kérdés
jelenleg angol tagozaton vagyok gimiben: érdekel a töri, nyelvek, magyar, jog, társadalomismeret és szeretnék külföldön is dolgozni. jól kommunikálok és osztálytitkár is vagyok
2011. szept. 17. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Mindegyikkel gyorsétteremben végzed, úgyhogy teljesen mindegy. Ezekre nincs igény a munkaerőpiacon.
2011. szept. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

még jó, hogy vannak olyan emberek, akik pontosan tisztában vannak a munkaerőpiac igényeinek alakulásával...


csak jó tanácsként írom (ha megfogadod, megfogadod, ha nem, hát nem): NEM érdemes gyakorikérdéseken érdeklődnöd arról, hogy mi lenne helyes döntés és mi nem. én tavaly voltam végzős, s rengeteget olvasgattam az oldalon. hiba volt. érdekes és néha érdemes meghallgatnod mások véleményét, de nagyon sok a megalapozatlan, innen-onnan összeszedett információkból álló komment, amik a végén teljesen el fognak bizonytalanítani a döntésed helyességéről. vannak természetesen nagyon rendes, segítőkész, értelmes emberek is, de ők vannak kevesebben. ne hagyd magad innen befolyásolni, tudakozódj hivatalosabb helyekről, legyen az újság, internetes portál, bármi. csak azoknak a véleményét tartsd szem előtt, akik fontosak neked, s tudod, hogy jót akarnak neked... csak ők fontosak. sok sikert kívánok!

2011. szept. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm megfogadom
2011. szept. 20. 19:40
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
sajnos aki ide írnak, 90% műveletlen hülye prolik, semmivel.sincsenek tisztában, inkább máshol kérdezz.
2012. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit szeretnék hozzátenni az előttem szólók véleményeihez, hogy ezek közül bármelyikkel tudsz boldogulni, és olyan pedig, hogy "jó" és "rossz" egyetem/főiskola nem létezik. Ha azért mész oda, hogy tanulj, és kihasználd a lehetőségeket, el fogsz tudni helyezkedni.

Válaszd azt, ami a legjobban érdekel, tanulj nyelveket mellé, és tegyél meg mindent, hogy élj a lehetőségekkel, amik adódnak, és előbb-utóbb találsz majd olyat, ami hozzád illik, és megfelel (és ne add fel, ha elsőre, vagy másodjára nem sikerül valami).

Sok szerencsét neked! =)

2012. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Én újságíró vagyok. Az elsőnek igaza van, ha "gonosz" válasz, ha nem. :)
2012. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hááát ezek közül újságírónak és politológusnak felesleges tanulni. Velük elhelyezkedni valóban nem könnyű.

Jogi és közgazdász diploma nem rossz, de hát az idei keretszámokat ismervén... :/ Az érdeklődésed alapján a jogot ajánlanám. De esetleg megpróbálhatnád a nemzetközi tanulmányok szakot is.

2012. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat hideget-meleget egyaránt még hozzátenném h a matek is szóba jöhet tehát valóban a jog vagy közgáz lenne a legideálisabb de a létszámot nézve .... :(

a nemzetközi tanulmányok pontosan mit takar ?? hol érdemes vele próbálkozni?? és mit kell hozzá a legjobban tanulnii??

2012. jan. 22. 14:01
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi tanulmányokról:

[link]


[link]


De magad is keresgélhetsz, a google egész hasznos találmány. ;) Nekem egy ismerősöm a Corvinuson jár nemzetközi tanulmányokra, és nagyon jó! Megtanítják ingyen két nyelvre, érdekes amiket tanul, és diplomatának készül.

Én ajánlom. =)

2012. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a linkeket :)) tényleg szimpatikusnak tűnik ez a szak és látok benne jövőt is amit ma sajnos egyre kevesebb dologban lehet
2012. febr. 1. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!