Pszichológus vagy sebész?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok,Lassan döntenem kéne, de nem tudok bökni.

Humán tantárgyakban inkább remekelek, bár a reál tárgyakkal sincsenek nagy nehézségeim. A biológiát szeretem, de egyértelműen jobb vagyok magyarból, töriből. Szeretem az embereket, szeretek velük beszélgetni, szeretnék rajtuk segíteni (bár én úgy hiszem a pszichológiában ez a segítség túlságosan is korlátolt)

Nem kétlem, hogy kitartással, szorgalommal nem tudnám megcsinálni valamelyiket. A kérdés inkább az, hogy melyik éri meg jobban,...(?). Ki, hogy értékeli a két szakmát.Előnyök, hátrányok egyaránt jöhetnek!

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. szept. 18. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Pszichológusból szerintem rengeteg van , és nem is keresnek jól. Ne feledkezz meg arról , hogy ez egy bölcsész diploma, ma már Dunát lehet vele rekeszteni.

Hát a sebész meg egy orvos. Orvosi egyetemet végez , majd szakosodik. Ahhoz ,hogy felvegyenek orvosira emelt biosz és emelt kémia vagy fizika kell . Rengeteg tanulás. Bár azon is elgondolkodnék a helyedben , hogy mennyire éri meg ma Magyarországon orvosnak lenni.

2011. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Hogy megy a kémia? Mennyire vagy kitartó sok évet tanulni (a 6év alapkézés után a sebészethez még jó sok év szakosodás vár rád). Az orvosi jobb, mert lehet hogy sok idő, de ha közben még se akarnál sebész lenni, van ott egy csomó egyéb lehetőség is. Lány vagy, vagy fiú? Mert ha lány, akkor a sebészet alapból elvetélt ötlet, amúgy. Orvosként mindig el fogsz tudni helyezkedni, még ha a jó fizetésért külföldre is kell menni. De nagyon húzós, oda nem elég csak "szeretni" a biológiát. Pszichológus képzés nem tudom milyen nehézségű, az elhelyezkedést se nagyon ismerem. Ha viszont a humános tárgyak jobban mennek valószínűleg könnyebben elvégzed (bár azt hiszem, az se olyan könnyű), és a képzési idő is kevesebb.
2011. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval. Viszont azzal nem, hogy ha orvos leszel max kimész külföldre a jó fizetés érdekében . Hiszen 2013-től azokkal az Orvosokkal akik államilag fizetett egyetemen végeznek aláíratnak egy szerződést , hogy 10 - 15 évig Magyarországon marad és állami kórházban dolgozik majd, vagy ha kimegy külföldre kifizeti az egyetemi tandíjat( ami 6 év után közel 10 millió) . Nem hiszem , hogy nettó 97 ezer forintért ( mivel ennyit keres egy kezdő orvos) megéri elvégezni az Orvosi egyetemet. Ami nagyon nagyon nem könnyű.
2011. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp menj orvosira, ha az általános orvosi képzés alatt meggondolnád magad egyszerűen pszichiáternek is szakosodhatsz.
2011. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 95%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:36

bocsi az OFF-ért, de én is úgy tudom , hogy bevezetik ezt a kvázi röghözkötést az orvosoknál. A kérdésem: ezt megtehetik, hogy aláirattatják velem a papírt? És szerintem ehhez az EU-nak is lesz egy-két szava, mert én úgy gondolom ilyet nem lehet megcsinálni.

Amúgy én azért vagyok kiakadva, mert jövőre felvételiznék orvosira (már 5 éves korom óta orvos akarok lenni), de a másik oldalon meg külföldre is szeretnék menni, de azt úgy alapból ,tehát nekem mind1, hogy orvosként vagy kukásként, de el akarom hagyni az országot. Így mit csináljak?

2011. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17: 36-os vagyok . Nem tudom , hogy mihez kezdj . Ez a röghöz kötés egyszerűen szörnyű. Igen , lehet igazad van, és lehet lesz egy két szava ehhez az EU-nak is . Nem vagyok jártas a dologban. Viszont én úgy gondolom , hogy amit akar úgy megcsinálja a kormány. Én ezért le is mondtam az Orvosi pályáról, és a gyógyszerész mellett döntöttem . Hiszen ők azért jelen helyzetben még Magyarországon is jól keresnek.
2011. szept. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Erről az új rendszerről én is hallottam. Meg lehet érteni az orvosokat, azokat akik pályaválasztás előtt vannak, igazunk van.

De ha az állam szemszögéből nézzük a dolgot, szintén nem ítélhetjük el Őket (én így gondolom).

Míg a külföldön végzett egyetemisták hatalmas összegeket fizetnek azért,hogy gyógyítsanak, a magyar diákoknak az állam kifizeti a tandíjat.Ez után a magyar diák lelép külföldre /mert egyértelműen nem éri meg neki itt maradni./ De ezzel valamilyen szintem kihasználja az államot, az itt megszerzett tudást nem adja vissza az országnak, hanem kimegy vele...és mi lesz Magyar országgal?-szarban marad.(már elnézést)

2011. szept. 18. 18:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze két oldala van az éremnek. Ne 97 ezer forint fizetésért dolgozzanak, hanem kapjanak minimum 300 ezer forintot és akkor biztos nem fognak ennyien elmenni.
2011. szept. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha röghöz is próbálnak kötni, abból a fizetésből, amit külföldön kapsz, szerintem csuklóból ki tudod fizetni azt a pénzt részletekben, mint még nem is kényelmes...
2011. szept. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az eu ebbe nem fog beleszólni. Mivel egyáltalán nem korlátozzák a jogaidat hanem egy ajánlatot tesznek ,hogy fizetik a diplomádat de te cserébe ezt munkával fizeted vissza ha nem tetszik nyugodtan mondhatsz majd nemet. Ez egy egyszerű üzleti megállapodásnak is nevezhető. Ha elvonatkoztat mindenki a személyes érzelmeitől, akkor lehet látni a logikát benne. De egyébként elvileg úgy lesz megszabva ,hogy vagy 10 év alatt kell 7 évet ledolgoznod itthon vagy 20 év alatt 15-tőt. Tehát ki is lehet menni diploma után, csak egy idő után vagy kifizeted a képzésed költségét vagy hazajössz. Ennyi idő alatt nyugaton simán össze lehet szedni a diplomád árát,hogy kint maradhass. Még a legdrágább az orvosi diploma ára is összekaparható 5 év alatt szerintem úgy ,hogy közbe normális körülmények közt él az ember csak oda kell figyelni ,hogy meddig ér az ember takarója.
2011. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!