Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes vagy nem jogásznak...

Érdemes vagy nem jogásznak tanulni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 09:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
Attól függ milyenek a képességeid.
2011. szept. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
Ha munkanélküli szeretnél lenni akkor érdemes, különben nem. Nem értem egyáltalán miért támogatja a kormány a képzésüket?
2011. szept. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem érdemes, mert rengeteg jogász van. Igaz, hogy ha jól csinálod, sokat lehet vele keresni, de eleve olyan háttér kell, pl. gazdag, híres jogász szülők, hogy tudj érvényesülni.
2011. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%
Ha a családban már van, akkor könnyű dolgod lesz ha elvégezted. Név nélkül tekintélyt szerezni pedig nagyon nehéz.
2011. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sok munkanélküli, friss diplomás jogász van!!!! Ha teheted ne menj jogásznak!
2011. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%

Nem feltétlen igaz az hogy gazdag jogász szülőknek kell lenni.


Olyan szakterületet kell választani ami nem olyan felkapott és abba már az egyetem alatt nagyon mélyen bele kell ásnod magad. Emellett nagyon jó átlagot kell csinálnod+a diploma megszerzéséig a lehető legtöbb helyre el kell menned gyakorlatra. + legalább 1, de inkább kettő vagy három felsőfokú nyelvvizsga is kell ahhoz, hogy elhelyezkedj.


Nekem pl. 3 felsőfokú nyelvvizsgám van(angol, német, orosz) és mindhárom nyelvet ténylegesen beszélem is, nemcsak papíron van a tudás, mellette van egy olyan területe a jognak, amit már az első év végén elkezdtem tanulmányozni.(külföldi folyóiratok, magyar cikkek, EU szabályozások, stb.) Summa cum laude diplomáztam és jelenleg egy nagy nemzetközi cégnél dolgozom a jogi osztályon nagyon kellemes fizetésért. Ja, és nincs a családban egyetlen jogász sem.


Szóval csak akkor van értelme a jog elvégzésének, ha tényleg érdekel és mindent beleadsz és túl tudsz lépni azon, hogy a jogász nemcsak ügyvéd, bíró és ügyész lehet!

2011. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%
Én benne vagyok már egy ideje a képzésben és csak annyit tudok mondani,hogy még mindig fényévekben mérhető az esély az elhelyezkedésre egy jogász diplomával,mint egy bármely más karon elvégzett szakkal.Ha a jogász szakot választod,számíts arra,hogy rengeteget kell tanulnod,de ez a szak egyúttal társadalmi rangot is jelent.Nekem megéri ennek tanulni.Mérlegelj mi a fontos neked.Sok sikert!
2011. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22%

Szeretem, mikor sokan mondogatják, hogy minek ennyi jogász, meg semmirekellőek, stb...

Aztán, ha valami gond van, rohannak ügyvédhez. :)


Én is jogot végeztem, tény, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni, ezt aláírom.

És kezdőként ált. borzalmas a fizetés is.


De a jövőre nézve, véleményem szerint, nagyobb esély van egy biztos, jó fizetésre, mint sok más végzettséggel. (Természetesen nem minden végzettségre gondolok itt.)

2011. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon érdemes. Rengeteg jogász van manapság. Maximum egy cégnél tudnál el helyezkedni és azon keresztül kapnál ügyfeleket de a kereseted jóval kevesebb lenne mint egy "magán" jogásznak. Én így tudom.
2011. szept. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

A válasz megírásának időpontja: ma 10:22


Hol élsz te? Társadalmi rangot?


Voltál már jogász felezőbulin? Részegre isszák magukat a hallgatók és kultúrátlanul viselkednek, nem úgy pl. a természettudományisok vagy tanárszakosok.

2011. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!