Így teljesen esélytelen?

Figyelt kérdés
A természetvédelmi mérnöki szak érdekel.Viszont matekból felmentett vagyok.De úgy tudom,hogy ezen a szakon matek is van.Tehát akkor esélytelen ugye?:( Mennyi nehéz itt a matek?
2011. szept. 25. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is miért vagy felmentett, mióta és hány éved van még egyetemig?

Mérnöki szakon természetes, hogy van matek... sőt! Megnyugtatlak, nem a matek a legeslegnehezebben túlélhető tantárgy egy mérnök szakon, VISZONT szinte minden tárgyhoz kell tudni számolni! Számolás alatt értem azt, hogy az alap, középiskolába vett összefüggéseket, képleteket kisujjból kell kirázni, különben elég hamar elvérzik az ember.


Ha a matek nem megy, akkor ne menj mérnöki szakra!

2011. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Későn írok,de hátha még elolvasod.:) 9.ben mentettek fel,sosem voltam jó matekból.A tanár javasolta,hogy menjek el egy vizsgálatra,hogy diszkalkuliás vagyok vagy sem. Ott azt állapították meg,hogy nem,de a bonyolultabb matekot egyszerűen nem értem csak a nagyon alap dolgokat.Azért kaptam felmentést, mert hiába volt külön óra,úgy sem ment és így érettségi nem biztos,hogy meglett volna.Ami nagyon rossz mert így azok a szakok amik érdekelnének kiesnek a matek miatt.:( Etológia érdekel nagyon,de ahoz biosz szakra kell menni,ami ugye így szintén esélytelen.Egyébként fősulis vagyok,most kezdtem.Csak kár,hogy olyat nem tudok tanulni ami igazán érdekel.
2011. szept. 26. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Van matekból érettségid? Mert ha van, akkor elvileg nincs akadálya annak, hogy mérnöki/reál szakra jelentkezz, csak kb 5-ször annyit kell majd tanulnod, mint azoknak akiknek van némi matematika alapjuk.

Én mindig elmondom, hogy a felmentés az ég világon semmire nem jó, csak is arra hogy kihúzza magát az ember dolgok alól. Később úgy is visszaüt! Az életben MINDENKINEK szüksége van az írásra, olvasásra, alapvető matek tudásra... Nálad most ütött vissza. Ezellen nem igen tudsz mit tenni, hacsak nincs érettségid.

Ha nincs, akkor is elkezdhetsz tanulni és leérettségizhetsz belőle, kérdés ér e annyit ez az egész neked.

2011. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!