Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki kórusban való éneklésből él? Ha igen, mit kell hozzá végezni, hogy lehet bejutni? Milyen a kereset?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 07:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Néhány kórus elég sokat koncertezik ehhez. Elsőre ajánlom a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskolát, illetve utána érdemes elvégezni egy konzervatóriumot.

Bejutni úgy lehet, hogy amikor meghallgatás van, akkor odamész, és elég jól énekelsz ahhoz, hogy felvegyenek :) és megfelelsz a többi elvárásnak, tökéletes kottaolvasás, blattolás, stb.

2011. szept. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem

1. felsofoku zenei kepzettseg (Zenemuveszeti Foiskola minimum)

2. nagyon jo hang es zenei hallas

3. nagyon eros osszekottetesek (sogor, barat, egyeb eros kapcsolat, aki begyomoszkol egy fizetos allami korusba)


Fizetes gondolom a bertabla szerint.

De - ha nekem lenne csodaszep hangom - en mar csak a zene szepsege, az egyutt enekles orome miatt is elmennek, ingyen, pl templomi korusba vagy a helyi amatorokhoz. Nagyon jo korusban enekelni, a gimiben imadtam.

2011. szept. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Pár hónap híján 10 éve énekelek kórusban, és nagyon szeretem. Így merült fel bennem, hogy a későbbiekben is szívesen foglalkoznék ezzel. Ha vannak még válaszok, vélemények, jöhetnek!:)
2011. szept. 26. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!