Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan szak, ami diplomát...

Emilily kérdése:

Van olyan szak, ami diplomát ad, vagy szakképesítést állatgondozói kategóriában?

Figyelt kérdés
Mert végignéztem a Felvi.hu-n az összes szakot és csak állatorvos, illetőleg állattenyésztő mérnöki-szakot találtam. Valójában olyan gondozó szeretnék lenni, mint az állatkertben dolgozók. De sajnos oda nem lehet menni,mert teltház van, viszont kíváncsi lennék, hogy milyen szakot kell elvégezni mégis ahhoz hogy ezt tudjam csinálni,mégha nem is M.O.-on hanem külföldön...?
2011. szept. 28. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
ahhoz elég a nyócáltalános drágám, nem kell hozzá diploma :D:D
2011. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
OKJ képzésben van, vagy biológus diploma kiváltja. De nehogy azt hidd, hogy külföldön nincs teltház...
2011. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egyszer a nyíregyházi vadaspark oldalán olvastam erről. Természettudományi végzettség vagy agráros kell. Pl: állattenyésztő, agrármérnök, mg mérnöki, biológus, természetvédelmi mérnök, vadgazda, azt hiszem még földrajz is jó, de ebben már nem vagyok biztos. Keress rá, biztos fent van még, bár én most nem találom:S
2011. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

16.55 - a állatgondozók nagy része legalább egy diplomával rendelkezik... (Legalábbis a pestiben.)


Van OKJ-s képzés, de az életben nem hallottam még arról, hogy emiatt felvettek volna valakit. A biológus/zoológus, vadgazda mérnöki, állattenyésztő mérnöki, esetleg állatorvosi diplomát érdemes szerezni.


Annyira azért nem jó munka, megalázóan keveset keresnek, főleg ha az elvégzett munkához viszonyítjuk (rengeteg túlóra, plusz napok, mindezt puszira), persze ez függ attól is, hogy milyen állatokkal foglalkoznak.

2011. szept. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!