Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kecskeméten az áfeoszba hogy...

Kecskeméten az áfeoszba hogy értik azt hogy 2 tannyelvű?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Odajártam kéttannyelvűre. Öt éves és úgy néz ki, hogy elsőben heti 18 óra angol/német van, attól függ melyik a főnyelved. Én angolos voltam, volt nyelvtani angolóra, szókincs és társalgás, három külön tanárral, a társalgás anyanyelvivel. Ezen kívül volt még matek, második nyelv, magyar nyelvtan és irodalom és tesi. Azt hiszem más nem is volt elsőben. Másodikban bejött a többi normás tantárgy is, angol továbbra is elég sok volt, meg a sima tárgyakból a matek, földrajz és célnyelvi civ ismeretek angolul ment. Tanultunk még közgázt és marketinget, meg gépírást is a szokásos mellett.


Jó kis suli, mivel nagyon ráfekszenek a szép statisztikára, így nyomják, hogy legyen meg a nyelvvizsga mindenkinek stb. Én pl. felsőfokú angollal meg középfokú némettel gazdagodtam és egy órát nem jártam magán tanárhoz. Annyit bánok csak, hogy mivel szakközép csak faktnak lehetett akkor felvenni a bioszt meg ilyesmit én meg úgy voltam vele, hogy hülye leszek plusz órát felvenni, pedig most hiányolom azokat az érettségiket. Bár mivel már kötelező lesz ilyenből is érettségizni ez már lehet változott.


5 éve végeztem, nem hiszem, hogy a kéttannyelvű alapjaiban változott volna..

2011. okt. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!