19 éves vagyok. Tanulni szeretnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Egészségügyi problémáim miatt 2 évig nem járhattam iskolába,most hogy elmúltam 18 az iskola megszüntette velem a magántanulói jogviszonyt is mert nem mentem el egy vizsgára (éppen a kórházban voltam akkor.) Idén elmúltam 19 is,de szeretnék leérettségizni. Nem feltétlen szakmát szeretnék,de egy érettségi azért "nem árt". Szerintetek felvesznek engem valahova? Igaz két évet kéne kijárnom,az érettségi előtti,és az érettségiző osztályt,de nem érdekel,mindenképp szeretném,ám nem tudom,hogy felvesznek e 19 évesen akárhova is,úgy,hogy 2 éve nem járok iskolába. CSAK normális válaszokat kérek,az obcén válaszokat jelentem a moderátornak. Köszönöm.
2011. okt. 2. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Tehát 10 osztályt rendben elvégeztél. Szerintem nincs akadálya annak, hogy "normális középiskolában", vagyis nappali tagozaton elvégezd a 11-12. osztályt. Viszont valószínűleg egyik iskola sem köteles felvenni. Akkor marad az esti tagozat. De ne az itteni válaszok alapján hozz döntést! Menj be a közeli iskolákba, és kérdezd meg - lehetőleg az igazgatót - hogy mik a lehetőségeid. De valószínűleg helyes információt fogsz kapni a megyeháza oktatási osztályán is.
2011. okt. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nappali rendszerű oktatásban részt vehetsz addig a tanévig, amelyikben betöltöd a 22. életéved. (Ha hét évesen kezdted az általánost, akkor 23. évedig). Ez a 22. év még 3 évvel kitolható, ha azért nem tudtad teljesíteni a követelményeket, mert tartós gyógykezelés alatt álltál. Tehát 22 éves korodig járhatsz nappali (bent ülsz a többi "rendes" diákkal órán napközben) oktatásra. Ha igazolni tudod a betegséged miatti nem teljesítést, akkor akár 25 éves korodig is járhatnál.

Innentől kezdve neked keresned kell egy középiskolát, ahová felvesznek.

2011. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettetek.Köszönöm.
2011. okt. 2. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!