Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék újságíró,...

Hogyan lehetnék újságíró, rádiós műsorvezető?

Figyelt kérdés

Itt a keresőben már sok mindent elolvastam, de egyikben sem találtam meg a keresett választ. Végzős vagyok, és ez a két szakma az, ami érdekel, amiben kamatoztatni tudnám a tudásomat. Most mondhatjátok, hogy persze, minden második embernek ez akar lenni. Nos, én kilencedik óta erre a pályára készülök, tudatosan. Rengeteget gyakorlok, cikkeket írok egy online működő lapnak (fizetség nélkül - amolyan hobbi szinten, pár tini kollégámmal együtt) és próbálok mélyebben elmerülni benne. A rádiós műsorvezető csupán egy mellékállás lenne, ebből szeretnék megélni - másban nem vagyok jó, úgy érzem én erre a pályára születtem. A sors akarja, hogy újságíró legyek. Itt jön egy kis problematika: nem akarok a pesti média szakra menni, jelenleg a magyar szak elérése lebeg előttem, készülök a történelem emelt szintű érettségimre is. Az lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem, hogy ha a magyar alapszakot elvégzem, akkor megvan az a szint, hogy a munkaadók felvegyenek engem maguk mellé? Vagy esetleg kell OKJ, nyelvvizsga? Mert rokonoméknak anyu ma mesélt az álmomról és ők mondták, hogy a másik rokonom úgy lett újságíró, hogy volt egy alapképzettsége és elvégezte a teológiát - egyébként ez nem lényeges, csupán azért tértem ki erre, mert azt mondták, hogy V. fog tudni segíteni nekem, tehát lesz protekcióm.


Kérlek szépen válaszoljatok - ha lehet minél többen -, és ne az itteni monológomról ítéljétek meg, hogy milyen újságíró válna belőlem, illetve milyen hibákat vétettem, meg éhen fogok halni, mert büfé szakma. Nem érdekel... csupán azt szeretném csinálni, amiben jó vagyok.


2011. okt. 3. 17:16
 1/6 A kérdező kommentje:
*ember
2011. okt. 3. 17:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen pályára készülök.. Figyelj, ha nagy mértékű protekciód van lehetséges hogy fel fognak venni kifejezett újságírói diploma nélkül is.. Viszont gondolj bele hogy több ezer ember végzi el a szakot, van diplomájuk, képzettségük még se veszik fel.. Szóval nincs garancia arra hogy te diploma nélkül találnál-e állást. Elég elkeserítő a mostani helyzet sajnos én már nem tudom mit kezdjek mert már a költségtérítést is el akarják cseszni.
2011. okt. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó kiugrási lehetőség lehet, ha elindulsz a BKF riportversenyén, amit középiskolásoknak hirdettek meg, december 19-ig lehet nevezni: [link]
2011. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Viszont gondolj bele hogy több ezer ember végzi el a szakot, van diplomájuk, képzettségük még se veszik fel.. Szóval nincs garancia arra hogy te diploma nélkül találnál-e állást."



Hihetetlen mennyire fordítva gondolkodnak egyesek. Elárulom hogy a legtöbb komoly újságírónak SEMMILYEN újságírói "végzettsége" nincs, van itt jogász, közgazdász, , szociológus, informatikus, segédmunkás, stb...

2012. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én már 4 éves korom óta (mióta tudok olvasni :D) szeretnék újságíró lenni, most jelentkeztem a Debreceni Egyetemre kommunikáció- és médiatudomány szakra. Lehet néhány ponton fog múlni - most úgy tűnik 446 pontom lesz - de önköltségesre is jelentkeztem. Szerintem megéri tanulni is meg fizetni is érte, ha el tudsz helyezkedni majd. Én is csak ehhez értek szóval szerintem te se add fel. ;) de azért szerintem próbálj meg bekerülni egyetemre mert ott sok tehetséges ember van és amúgy is nagyobb az esély munka szempontjából (meg magasabb a fizetés)
2014. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak minimum érettségivel lehet felvételizni, de van ahol főiskolai diploma a jelentkezés feltétele.



A költség 300 - 400.000 Ft/ félév. Általában két féléves képzés.


ma 09:14

2023. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!