Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idegennyelvi kommunikátor? B2...

Idegennyelvi kommunikátor? B2 nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Jövőre erre a szakra szeretnék menni, vagy ELTE-BTK, vagy PE, csak olvastam az OKJ oldalán, hogy "B2 szintnek megfelelő nyelvtudás", és ez alatt azt értik, hogy ha nincs emelt szintű nyelvvizsgám akkor nem is indulhatok a képzésben?
2011. okt. 4. 16:46
 1/7 anonim válasza:
100%
A B2 az középfokú nyelvvizsga."A" típusú szóbeli,"B" típusú írásbeli.Egyébként egy volt gimis osztálytársamat felvették erre a szakra és középszintű nyelvvizsgája volt,felsőfokú nem..
2011. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

akkor ezek szerint elég a középfok is.eGYÉPKÉNT HOGY TETSZIK NEKI A SZAK?

köszi!:)

2011. okt. 5. 12:41
 3/7 anonim válasza:
Nem tudom,azóta nem beszéltem vele,nem voltunk olyan jóba,viszont azt tudom,hogy már elvégezte,hiszen ez már 2 éve volt,és ő nagyon okos lány,tuti nem bukott meg.Aki szereti a nyelveket,annak könnyen fog menni,és szeretni fogja :)
2011. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és konkrétan hol dolgozik, mert nem igazán van elképzelésem, hogy milyen munkahelyeken lehet ezzel megfelelni...?
2011. okt. 18. 16:06
 5/7 anonim válasza:
Még nem dolgozik,mert ment tovább germanisztikára.Azt tudom,hogy egy cégnél akar majd fordító lenni,vagy v.mi tolmács,de ha engem kérdezel,németül nagyon sokan tudnak,angolul is,nehezebb vele elhelyezkedni mint pl.egy japánnal,vagy valamilyen keleti nyelvvel.Persze én is angolul meg németül tanulok,de ez szinte már általános műveltség,és nem is nagyon becsülik,nincs benne semmi extra.Ma már különösen nehéz piacképes szakmát szerezni.Én idegenforgalmi szakmenedzser képzést végeztem és munkanélküli vagyok,valószínű a Burger King-ben fogok gürizni.Ha te elvégzed ezt a szakmát,szerintem már mehetsz különböző cégekhez fordítani,csak rajtad áll,hogy elég kitartó leszel-e+jó,ha vannak kapcsolataid.
2011. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2011. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,

én ezen a szakon vagyok.

Azt jelenti, hogy a záróvizsgádhoz kell egy középfokú nyelvvizsga.


Remélem még időben írok:)

2012. jan. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!