Tanfolyás kérdése:

Ha valaki tud hivatalos felvilágosítást adni arról, hogy az államilag támogatott okj-s képzések léteznek-e még illetve a finanszírozás 100%-os é, és van-e még olyan hogy fizetnek minimál bért a tanfolyam közben, azt nagyon nagyon megköszönném?

Figyelt kérdés
konkrétan a gyógyszertári asszisztens képzés érdekelne
2011. okt. 5. 09:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igen, remélem megköszönnéd, ha nem is nagyon.


Viccet félreétve: vannak államilag támogatott OKJ-s képzések. Ilyen helyeken regisztrációs díjat kérnek legfeljebb. Ettől függetlenül leeht, hogy egy adott képzést államilag támogatottan iskolai rendszerben, és azon kívül, fizetősen is meg lehet csinálni. Hogy ennél a konkrét szaknál mi a helyzet, annak nézz utána magad google-lel, hogy hol tanítják stb.

2011. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Előszöris nagyon köszönöm a gyors választ!


Másodszor pedig szeretném még azt megkérdezni, hogy az állami támogatás csak a képzés térítés mentes a vizsgák nem, illetve az állami támogatásban benne van-e az mint régen hogy fizettek minimál bért a tanfolyam alatt.


Azt is olvastam hogy minden magyar állampolgár számára egy okj-s szak ma ingyenes viszont máshol meg azt olvastam h ez csak 23 éves korig lehetséges!??

2011. okt. 5. 10:04
 3/16 anonim ***** válasza:

"egy okj-s szak ma ingyenes viszont máshol meg azt olvastam h ez csak 23 éves korig lehetséges"


Ez a kettő együtt érvényes, jól olvastad.

Arról, hogy kaphatsz-e valamilyen pénzt a képzés alatt, illetve milyen ingyenes képzési lehetőségeid vannak, azt a te esetedben már a területileg illetékes kormányhivatal munkaügyi központjában kellene megkérdezni. Arra azért ne számíts, hogy olyan nagy mozgástered lesz.

2011. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Másodszor pedig szeretném még azt megkérdezni, hogy az állami támogatás csak a képzés térítés mentes a vizsgák nem, illetve az állami támogatásban benne van-e az mint régen hogy fizettek minimál bért a tanfolyam alatt."


- Semmilyen minimálbért nem fizetnek tanfolyam alatt. Ilynről nem is hallottam, de szép is volna, ha így lenne. A záróvizsga inygen van, de a megismételt vizsgákért fizetni kell(het).


"Azt is olvastam hogy minden magyar állampolgár számára egy okj-s szak ma ingyenes viszont máshol meg azt olvastam h ez csak 23 éves korig lehetséges!??"


- Kissé trükkös a helyezte. A 23 éves kor nappalira vonatkozik. Elvileg estin és levelezőn ugyanúgy tanulhatsz korhatár nélkül, HA ellőtte még nem volt OKJ-s végzettséged. A törvény szerint azonban valamilyen költségtérítést fizetni kell estiseknek és levelezősöknek (még ha minimálisan is), azonban ezt nem mindenhol tartják be.

2011. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez nagy "kitolás"...22 az a 23 boccs!

Ha betöltöttem a 22-őt akkor cseszhetek minden állami támogatást a tanfolyamokkal kapcsolatban vagy ez is az illetékes szervtől függ???!?!

2011. okt. 5. 10:24
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy a minimálbéres rész a fő kérdésben is volt. Legfeljebb akkor lehet ilyenről szó, ha munkanélküliként kezdesz neki a dolgognak, de ehhez nem értek. Ez nem az iskola rezortja.
2011. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem!

Szóval van lehetőség tanulni támogatottan ez után is, de nem teljesen díjmentesen!(ha jól értem)

Viszont mikor én jártam tanfolyamra kb 2009 körül akkor még simán kaptam minimál bért az ingyenes tanfolyam mellett...ezért kérdeztem!!!!

2011. okt. 5. 10:27
 8/16 anonim ***** válasza:
Jó, annak senki nem tudja most a részletét... de milyen tanfolyam volt az? Elvégezted?
2011. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető rendszergazda szerintem nem emeltszintű és elvégeztem.
2011. okt. 5. 10:33
 10/16 anonim ***** válasza:
én gyógyszertári asszisztensnek tanulok :) nálunk ingyenes mindenkinek , aki nem múlt el 22 (ha év vesztes, akkor 23) illetve, ha az az első szakmája. 7000 Ft regisztrációs díjat kellett fizetni, plusz könyvek. Viszont azt nem nagyon értem, hogy milyen minimál bérről beszélsz? Konkrétan, hogy fizetnek e, mert ingyen oktatás révén bejársz? Természetesen nem. Bár olyat hallottam, hogy gyakorlaton lehet kapni, de az nem itt volt, hanem valami autószerelő...
2011. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!