Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser szakról...

Műszaki menedzser szakról beszélne valaki nekem részletesen?

Figyelt kérdés
Kérlek mindent mondjatok el róla !
2011. okt. 5. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Az unokatesóm még akkor jelentkezett a BME-re,mikor ez a szak indult,és el is végezte.Nagy reményeket fűzött hozzá mindenki,tanárok,az intézmény,a diákok,de végül ezeket nem,vagy csak részben váltotta be.A hátrányai,hogy egyből vezetőket,menedzsereket képez,a tapasztalat teljes hiányában azonban kevés helyen vesznek fel valakit egyből vezető pozícióba.Emellett picit műszaki,picit valami egész más,a határterületek egy furcsa egyvelege,amiből akár valami jó is kisülhetett volna,de valahogy mégsem.Az unokatesómnak szerencséje volt,jó állást szerzett,de nem a szakmáján belül dolgozik (egyébként HR-es). Én ennyit tudok neked mondani az ő és még egy srác elmondása alapján,aki ugyan elkezdte,de végül nem fejezte be a szakot (a fenti okokból kifolyólag).


21/l

2011. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, de olyan valakitől várnék választ aki arra jár vagy járt és nem így ismerős útján, de hasznos válaszokat adtál !
2011. okt. 8. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Oké,bocsi,csak nem írtad a kérdésben,hogy olyanoktól vársz választ,akik oda jártak/járnak.Azért reméltem,hogy az ország egyik legjobb 'műszaki' felsőoktatási intézményének oktatási igazgatójától vett infók megfelelnek a számodra:)De ha nem hát nem.Sikeres felvételit!


21/L

2011. okt. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm, hogy írtál és nem kell bunkóskodni ez miatt! Én csak azt mondtam, hogy olyantól várnék választ aki oda jár, mivel jobban tudja az ottani "helyzetet" meg sokat tudna mesélni a dolgokról.
2011. okt. 9. 12:48
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Szia

Én a BME-re járok, műszaki menedzser szakra.

Nem lehetetlen elvégezni, de sokat kell tanulni. Mindenféle tárgyunk van, az anyagismerettől elkezdve mikro, makro, matek 3 féléven keresztül, fizika, menedzsment, vállalatgazdaságtan, vállalati pénzügyek, makrogazdasági pénzügyek, tényleg rendetek területről.


Szerintem azért jó mert mindenhez értesz közepes szinten, "híd vagy a mérnökök és a gazdasági szakemberek között".


A mérnökök szokták bántani ezt a szakot, de ne aggódj, visszaadjuk, ugyanis mi leszünk az ő főnökeik. Hiszen ők nem tanulnak vállalatirányítás, vezetői számvitelt, stb.


Kérdezz nyugodtan.

2011. dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászólóval kicsit vitatkoznék...vállalatirányítók,főnökök nem műszaki menedzserekből áll.Se a gazdasághoz,se a műszaki dolgokhoz nem értenek kellően ahhoz,hogy vezetők legyenek.Rengeteg gazdasági tanulmányokat folytató diák van,ezek pedig sokkal alaposabbak,célzottabb,mint a műmenedzser szakon folyó oktatás.Őbelőlük se lesz azonnal főnök,sőt,mivel ugyancsak túlképzés van a gazdasági területen,nagyon pengének,szorgalmasnak,és persze tapasztaltnak kell lenni,hogy igazgatói posztra kerüljön valaki.Csakhogy tapasztalatot nem osztanak ingyen.Van bőven kiből válogatniuk a cégeknek(gazdasági végzettségűek),és előnyben is részesítik őket nyilvánvalóan(hiszen felkészültebbek és sokkal mélyebb ismeretekkel rendelkeznek,ami a gzdaságot illeti).Műszaki menedzsment nem abból áll,hogy mindkét területen közepes szintű tudással rendelkező egyed mindent egymaga csinl,hanem a gazdasági agy vezető megtárgyalja a műszaki főszakival,hogy mit hogy s merre meddig.Az embernek max úgy van esélye műszaki tevékenységre alapuló vállalatnál irányító pozíciót kapni,hogy van egy gazdasági(pl kereskedelem,gazdálkodás és menedzsment,stb)diplomája,meg egy műszaki is.Menedzserrel max vmi közepes beosztásban van esélye.

Ha belegondolsz logikusan,vannak ezek a felsőfokú szakképzések.Ezek is úgy vannak hirdetve,hogy sima ügy vele az elhelyezkedés,akár kisvállalatok vezetőjeként,vagy nagyobbaknál az igazgató logisztikai menedzsere...Csakhogy elmehetnek kb raktárosnak,meg csomagoló üzembe kartonokat nyilvántartani.Pontosan azért,mert egy rakat diplomás van,aki a logisztikai szakirányt alapképzésben,magasabb színvonalon végezte.

Amúgy meg még műszaki végzettséggel is simán feltornázhatja magát felsővezetőnek egy cégnél,ha a saját területén profi,kitartó,stb.De mint mondtam,a menedzser se gazdasági,se műszaki területen nem profi(nyilván nem úgy értem,hogy laza,és szart se tud).

Ja,és én nem kívülálló nagyokos vagyok.Én magam műszaki msc-n tanulok.A férjem meg corvinuson végzett,és már 26 évesen középvezető.Ugyanott dolgozunk(én diákmunkásként),és tisztában vagyunk vele,hogy egyikünk se tanult semmit se hiába,annyi szaktudás,amennyink van,az pont szükséges,átmenet nincs.Vagy ezt tudod,vagy azt.Már ha normálisan akarsz keresni,és nem 1-200000-ért vmi irodai műszaki menedzsmentet támogató dolgozóként.

2012. jan. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki menedzserként nem kapsz olyan tudást amivel eltudnál vezetni egy vállalatot, olyat kapsz amivel egy kkv-t eltudsz. A BME-n sokkal elmélet és gazdaság közelibb, mint a BMF(OE)-n. A BMF-n alacsonyabb a színvonal.


Egyetemen nem kapsz olyan tudást sehol, amivel egy vállalatot eltudnál vezetni. Ezt csak tapasztalattal tudod sikeresen abszolválni.


Nem a sajt papír(diploma) kell, hogy értékes legyél a munkaerőpiacon. Én BMF műmenedzser ként végeztem intergrált irányítási rendszerek szakirányon. És nem 1-200atviszek haza havonta, hanem 400 nettót. Pedig 1 bsc-m van január vége óta, ami magában annyi értéket képvisel, hogy ha meghajtom(hogy puha legyen), akkor segtörlésre alkalmas.


Azt nézték, hogy:

-OKTV? -igen

-szakmai kollégium? -igen

-köztársasági ösztöndíj? -igen

- 3év szakmai tapasztalat egyetem mellett?

-holnap tudsz kezdeni?


Evvel nem a magam akarom fényezni, hanem hogy tanulj, fejlődj, szakosodj, képezd magad, és megbecsült leszel.

2012. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ELTE programtervező informatikus BSc-vel érdemes lenne belevágni műmenedzser MSc-be?
2013. aug. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!