Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógus/szociálpedagógu...

Gyógypedagógus/szociálpedagógus alapdiplomával mehetek fordítói mesterképzésre?

Figyelt kérdés

"4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:

4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: bölcsészettudományi,

társadalomtudományi (pl. gazdasági), műszaki és agrár tudományterületekhez tartozó

alapképzési szak; valamint főiskolai és egyetemi szintű bölcsészettudományi,

társadalomtudományi (pl. gazdasági, jogi) műszaki és agrár tudományterületekhez

tartozó alapképzési szak.

4.2. Meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá azok az alapvagy

mesterfokozatot adó alapképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi

LXXX. törvény szerinti főiskolai vagy egyetemi szintű alapképzési szakok, amelyeket

a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a

felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad." - Csak ennyi van kiírva mindenhova, de nem tudom, hogy ez igazából mit jelent az én esetemben. :S


2011. okt. 7. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Az első szerintem nem tartozik az említett terüeltek közé, szociálpedagógus diploma meg nem létezik. (szociálpedagógiával még lehetne)
2011. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is gyógypedagógusim van:)

Ennek én nem néztem után,de a fenti szöveg alapján szerintem kérvényezned kell, hisz az elfogadott szakok között nem szerepel,azon kívül pedig a kredit átviteli bizottság dönt. Be kell mutatnod az összes befejezett tanegységed és azok tematikáját,és vizsgaeredményed és szerintem a szerint döntenek!

2011. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2011. okt. 7. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!