Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kecskeméti Szent Györgyi...

Kecskeméti Szent Györgyi Albert suli? Tanítóképző?

Figyelt kérdés

Csecsemő és kisgyermek gondozó szakra szeretnék menni, és ami elérhető távolságban van Kecskemét. Ott két helyen lehet eme szakmát tanulni, egyik a tanítóképző, másik a szent györgyi. Úgy hallottam hogy a tanítóképzőnek nem a legjobb a híre, aki odajárt, azt nem veszik fel sehova, meg meg is fog szűnni. Ebből mi az igaz?

A másik sulira viszont nem találok ponthatárt:S Érettségi után lehet menni, ennyit találtam. De akkor oda simán beadom majd a jelentkezési lapot és szerencse kérdése, hogy sikerül e? vagy csak én vagyok a béna, hogy nem találom. Emellett valaki ismeri? Jó a képzés, nincs leírva az iskola?

Köszönöm a válaszokat:)


2011. okt. 12. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:
én úgy tudom a szentgyörgyis képzés középfokú a tanitóképzős pedig felsőfokú. Ezért nincsen ponthatár a szentgyörgyishez, hanem szimplán érettségi a feltétel. Amúgy a tanitóképzősre is olyan alacsony a ponthatár, hogy egy kettes érettségivel is vígan be lehet kerülni. Szerintem ha már mindenképp kecskemétre mennél, akkor menj a tanítóképzőre, mert azzal még mindig jobban jársz. Tényleg harmatgyenge suli- az viszont nem igaz, hogy aki oda járt annak nincs munkája (több volt tanítóképzős ismerősöm van, el tudtak helyezkedni, nem mindenki iskolákban/oktatási intézményekbe, de azért mindenkinek lett munkája) szerintem arra sincs esély, hogy bezárnák a főiskolát. Kecskemét Bács megye központja, ide kell főiskola és kész (minden megye székhelyen sőt kisebb városokban is van főiskola), még ha akármilyen csapnivaló is.
2011. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!