Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdásznak (gazdálkodási...

Közgazdásznak (gazdálkodási és menedzsment) vagy CAD/CAM informatikusnak van nagyobb jövője a mai világban?

Figyelt kérdés
Nem vág éppen össze a két szakma, de valahogy ezek maradtak a rostán csak most nem nagyon tudom melyiknek lenne több értelme. Gondolom a diploma hosszú távon jobb megoldás lenne, de főiskolás képzések közül csak a közgazdász érdekelne, OKJ-k közül pedig ezt a CAD/CAM-et tartom érdekesnek. Melyik lenne a jobb választás?
2011. okt. 14. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan mértékű túlképzés van a Gazdálkodástudományi karokon, hogy az ég se tudja, 4 év múlva (mester esetén 6 év múlva) neked milyen jövőd lesz GM-esként. Az OKJ-s képzést hajlamos lenézni a közvélemény (MÉG), de tudnod kell, hogy nagyjából háromszor olyan értelmes, mint egy egyetemi képzés. Egyrészt rövidebb idő alatt lesz belőled adott szakember, másrészt pedig az OKJ-s képzések LÉTEZŐ szakmákra oktatnak. Hallottál már gazdélkodási és menedzsment szakmáról? Nem. Fogalmunk sincs, hogy mit jelent a saját szakunk és annyi kamuszakot kitaláltak már, hogy Dunát lehet rekeszteni velük. Tervben van, hogy le is építik ezeket a szakokat, a GM-et ez nem tudom, mennyire érinti, de egy csomó kamuszakot el fognak törölni, mert azokat a munkaköröket, amire például engem is 3 évig fognak képezni bárki el tudja végezni egy cégnél egy egy hónapos tanfolyam után. A diploma értéktelen dolog. Azért vannak teli az egyetemek, mert senki nem akar dolgozni és miért is akarna? Érettségivel szinte szalag mellé sem mehet el, a szakmunkáknak pedig se fizetése, se megbecsülése. Pontosan tegnap délután beszélgettem egy tanárral, aki pénzügyet tanít, ő mondta, hogy a közgazdászoknak pár éve még volt jövőjük, most már nincs. Az anyám egyetemi tanár, a BA-s hallgatói bent ülnek az OKJ-s képzéseken, mert tudják, hogy AZzal a papírral fognak elhelyezkedni, nem a diplomájukkal. Én ezt az OKJ-t választanám.

18/L, első éves vagyok a közgázon

2011. okt. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ, de azt nem értem, ha ezt így leírtad, akkor miért a közgázon tanulsz mégis??
2011. okt. 17. 08:59
 3/4 bumbi02 ***** válasza:
Én saját példámból ajánlom akár mindkettőt. Én tavaly végzősként elvégeztem egy OKJ-s tanfolyamot -szakács - , idén pedig turizmus vendéglátás közgazdász képzésen vagyok. Össze is illik akár a kettő, főleg hogyvendéglátás szakirányra megyek. A szakács OKJ-val el mehetek egy étterembe szakácsnak, de hogy onnan tovább lépjek étteremvezetőnek, vagy hasonló, ahhoz nem elég egy gyorstalpalós OKJ. Azért aki egyetemen tanul sokrétűbb tudást szerez, mint egy OKJ-s tanfolyamon, szerintem. Persze előbb fogok szakácsként elhelyezkedni, mint közgazdászként, de nem kell csak egy végzettségben gondolkozni. Több lábon áll az ember, több lehetősége van.
2011. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolók mindent leírtak, ami igaz. Szerintem a másodikat válaszd, a CAD/CAM informatikust. :)
2012. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!