Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközép miben különbözik a...

Szakközép miben különbözik a gimnáziumtól?

Figyelt kérdés

azt tudom hogy:

-van gyakorlat tantárgy

- csak 1 nyelvet tanulnak


Ezen kívül van még amiről nem tudok?

Ha szakközepet végzek attól még tudok egyetemre menni?


2011. okt. 14. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen tudsz egyetemre menni utána amennyiben jól tanulsz. A gimnáziumok általában erősebbek, többet követelnek és nincs konkrét 'szakterület'.
2011. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól még tudsz egyetemre menni, csak nehezebb bekerülnöd,mint egy gimisnek.

Hiszen ha mit tudom én közgazdász akarsz lenni, akkor nem árt,ha van emelt szintű matek érettségid. Szakközépben pedig nem túl valószínű,hogy indul rá felkészítés. Gimiben pedig indul. Ha pl. orvos akarsz lenni,akkor meg ugyanez biosszal.

stb.

2011. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz az érettségi, ugyanazok a felvételi követelmények, nincs esetleg ének meg rajz meg még egy-két dolog, helyette emelt óraszámban a szakmai tárgyak.
2011. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
A szakközép ad egy szakmát. Nem fogsz 18 évesen mindenféle képesítés nélkül állni a világban. Az, hogy milyen a követelmény eléggé iskolafüggő. Be lehet kerülni egyetemre szakközépből is, ha például közgazdasági szakközépbe, vendéglátóipariba jársz, nyugodtan mehetsz gazdasági főiskolára. (Ugye tudjuk azt, hogy a jelen felsőoktatási rendszer nem tesz különbséget a főiskolai és egyetemi diploma között, ugyanis Bolognai rendszerben élünk és virulunk.) Ha közgazdász akarsz lenni, ami ne legyél, de ha mégis az akarnál lenni, eszedbe se jusson annak menni emelt matek nélkül. Nem tudom, mennyit változtatnak majd a rendszeren, de vannak olyan közgazdász szakok, ahová nem felvételi kritérium az emelt matek. Ez hülyeség. KELL az emelt matek.
2011. okt. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, a szakközép sem ad szakmát 18éves korára, egy érettségit kap, aztán maradhat szakképzésen ha akar, ami MÉG 1-2év általában.

A szakközépben ja 1nyelv van, meg szakmai alapok meg ilyen olyan más néven vannak ilyen szinte semmire nem jó szakmai tantárgyak, kb ennyi a különbség...

Semmiképp ne a szakközepet válaszd, max ha gazdasági területen akarsz elhelyezkedni, na akkor válassz közgazdasági szakközepet, még azok jók is, de azokon kívül az összes k.ki, én mai eszemmel gimibe mentem volna...

2011. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
51%
nemazért,de én szakközépbe járok és bőven van olyan nehéz,mint egy erős gimnázium.szakmai tárgyaim persze vannak,de nagyon is jók,mert már ennyi alappal is lehet dolgozni,a szakmai képzés általában +1 év és annyi.egyetemre ugyan úgy mehetsz,sőt van amelyik könnyebben felvesz szakközépből,ez helyfüggő.igen,egy nyelv van,de sok helyen indítanak fakultatívan nyelvórát(nálunk angol,német van amiből egyik kötelező és van francia amit választhatsz)a gyakorlatról még annyi,hogy nem csak egy plusz tantárgyat jelent,hanem egy konkrét gyakorlat órát és még 2-3 esetleg 4 ahhoz kapcsolódót pl.grafikusnak mész akkor tanulsz mellé néprajzot,betűírást,művészettörténet az alap,többféle rajzot
2011. nov. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!