Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valami jó tanácsotok a...

Van valami jó tanácsotok a közelgő matek, angol, töri írásbeli érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2009. máj. 1. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj!
2009. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Kezdj el tanulni! Meg egy tábla csokit nyomj be a vizsga előtt!
2009. máj. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
vigyél szőlőcukrot :)
2009. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Matekhoz: nézd át a régi érettségiket, valószínűleg hasonló jellegű feladatok lesznek!

Törihez: a források nagyon sokat fognak segíteni, úgyhogy nem érdemes izgulni!

Sok sikert!!

2009. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Törinél ha hülye feladat van, akkor se pánikolj, ne felejtsd el ott van az atlasz, amiben sok minden le is van írva, amire az ember fel sem figyelt 4 év alatt. Nekem például most tűnt fel, hogy a maja, inka kultúráról mennyi mindent leírnak benne.

Mateknál ha nem is tudod merre indulj el egy feladatban, vagy lövésed sincs hozzá, valamit azért írjál. Le nem vonnak pontot, és hátha jó gondolatod támad, vagy közben jössz rá, hogyan kell megoldani.

Eddig csak angolból érettségiztem, de ahhoz pont nincs semmi tippem. A levélnél ne felejtsd el, hogy használhatsz szótárat, és figyelmesen olvasd el, hogy miről kell írni. Én németből annak idején úgy csesztem el a levelemet, hogy arról kellett írnom, hogy vigyáznom kellett volna valami ismerős gyerekére, de el kell utaznom, nem leszek otthon, és írjak levelet az ismerősnek, hogy mégsem tudok felügyelni a kölyökre. Erre én okosan leírtam, hogy nem tudok vigyázni a gyerekre, mert lebetegedtem, és otthon kell feküdnöm az ágyban. Így lehet veszíteni 11 pontot. Na most már mindegy.

Ja és globális tanács. Ne pánikolj! Most sem. Amikor ott fogsz ülni, olyan dolgok fognak beugrani, amikre most nem emlékszel, de a stressz, meg a konkrét kérdés majd kihozza a lappangó tudást is. Ja és csoki és folyadék! Sok sikert!

2009. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. máj. 2. 09:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Matek nem nagy ördöngőség, ha kicsit átlátod a dolgokat. Törit meg atlaszból négyesre meg lehet írni.
2009. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

matek: saját példa,én 4 éven át majdnem megbuktam minden évben,úgy lökött át a tanár,sőt befenyítette az egész osztályt,hogy meg fogunk bukni.Ahhoz képest igencsak erős 3ast írtam:D,sőt most turizmust tanulok,ami ugye közgáz fősulin van és ugye ott elég szívós a matek.A lényeg,hogy nézd át a mintafeladatokat.

töri: nem kell izgulni,ahogy írták,minden ott van,olyan primitív feladatokat adnak,hogy csak na:D

irodalom: nos arra inkább nem mondok semmit.nekem könnyen ment,igaz nem lett olyan jó de ez most más tészta:D


Sok szerencsét és ne izgulj:)

2009. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha matekból a korábbi érettségiket gyakorlom át és amit nem tudok azt megnézem a füzetben, az elég lesz?

2009. máj. 3. 09:31
 10/10 anonim válasza:
igen elég lesz:D
2011. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!