Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Töri írásbelin most 10%-tól...

Töri írásbelin most 10%-tól engednek szóbelizni vagy 20%tól? Ha nincs meg a 20% akkor nem is mehetek szóbelizni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Írásbelin el kell érned 10%-ot. Ha ez megvan, akkor mehetsz szóbelizni.


Szóbelin is el kell érned 10% százalékot és megvan az érettségi:)

2011. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló megbukott matematikából, 0%.

Ha mindkét részen 10%-ot ér el valaki, az összesen 10% és bukás.

Ne adjunk tudatlanságból félrevezető válaszokat.

2011. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondta a töri tanárom,hogy írásbelin ha elérem a 10%-ot mehetek szóbelizni de attól még 1esre állok..de ha 10% alatt teljesítek akkor szóbelizni se mehetek!!!

csak már hallottam ezt is azt is!! ezért nem tom,hogy most tényleg 10% és mehetek szóbelizni vagy csak ha elérem a 20%-ot csak akkor..?

2011. okt. 20. 10:43
 4/8 A kérdező kommentje:

vagyis abban tisztában vagyok hogy ha írásbelin gyengén teljesítek akkor nagyon fel kell húzni a gatyát szóbelin!!!

de én csak arra vagyok kiváncsi,hogy ha írásbelin csak 10%-ot teljesítek attól még szóbelizni engednek?

2011. okt. 20. 10:45
 5/8 A kérdező kommentje:

Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet 41. § (2) bekezdése alapján ha a vizsgatárgy vizsgája több vizsgarészből áll, a vizsgázónak minden vizsgarészből legalább 10 százalékot kell teljesítenie ahhoz, hogy a vizsgatárgyból legalább elégséges osztályzatot kaphasson. Ez alapján abban az esetben, ha a vizsgázó valamelyik vizsgarészből nem teljesíti legalább a 10 százalékot, a többi vizsgarész eredményétől függetlenül az adott vizsgatárgyból „megbukik”, tehát ha az eredménye az írásbeli vizsgarész során nem éri el a 10 százalékot, a szóbeli vizsgán sem vehet részt. Ha az írásbeli vizsga eredménye eléri a 10 százalékot, mehet szóbeli vizsgázni. (Az elégséges eredmény eléréséhez kell összességében legalább 20 százalékot elérni.)

Üdvözlettel:

Pongrácz László

főosztályvezető

Oktatási Hivatal

Közoktatás-értékelési

Programok Főosztálya

2011. okt. 20. 16:38
 6/8 n kn válasza:
2014-ben ez hogy alakul? Mennyit kell elérni, hogy szóbelire mehessek és a szóbelin mennyit kell elérni hogy meg legyen az érettségi?
2014. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

12% kell a szóbelihez. Aki azt nem bírja elérni, az súlyosan dege... szóval problémás.


Összességében a két vizsgarészen 25%-ot (azaz 150-ből 38 pontot) kell elérni a ketteshez.

2014. máj. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 n kn válasza:
Nem azért kérdeztem mer hülye vagyok. Túlaggódok mindent.
2014. máj. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!