Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha erre az Orvosidiagnosztika....

.schwulbini. kérdése:

Ha erre az Orvosidiagnosztika. -rára megyek, mennyire kell a fizika?

Figyelt kérdés

mert biosz, és kémiából fogok majd érettségizni, orvosira készülök, de nem sok esélyt látok a bejutásra :D

fizika, meg nagyon nem áll a szívemhez közel :\ :S

vélemények ?


2011. okt. 20. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Állítólag ezzel a szakkal semmire nem mész majd egyetem után, max majd valami orvos rendelőben leszel asszisztens, ráadásul nehéz is.


Javaslom keress értelmesebb szakot, ha már úgyse annyira fontos, hogy bekerülj orvosira.

2011. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy gyakorlatilag az orvosi eszközök a fizikai dolgokon alapulnak (röntgen, ct, mri, uh stbstb...), gyanítom kell a fizika...
2011. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kémia, biosz tanárom azt mondta, hogy ez kb egy főiskolai végzettséget ad, és ha tudok hozzá 3 nyelvet, akkor jó fizú is, külföldön is, meg mo-on magánklinikán is. Nem tudom, igazából, igen azt tudom, hogy van, de hogy mennyire nehéz..
2011. okt. 20. 20:05
 4/11 anonim ***** válasza:
En erre jarok, es cafolnam az elso velemenyet. Ezen a szakon 2 szakirany van, a kepalkoto es a laboros. A kepalkoton sok a fizika, mivel azon vannak a gepek. A laboron alig van fizika, viszont sok a kemia. A kepalkotok dupla annyi fizut kapnak, mint a laborosok, viszont egyelore csak a labor utan mehetsz mesterre, amit ha elvegzel, nagyon jol kereshetsz. (kepalkoton iden csinalnak mestert) Tolunk minden tavaly vegzett el tudott helyezkedni, valaki itthon, valaki kulfoldon. (fokent Irorszagban) Egyebkent tenyleg nehez szak, de tanulhato. En 4-es tanulo voltam gimiben, most 4.4 az atlagom, szerintem az nem olyan rossz...
2011. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jó hallani :D és a labor-os után milyen mesterképzés van ?

és te Debrecenbe tanulsz, én oda gondoltam ha erre megyek, mivel azt mondják az a legjobb , meg ott van csak nappali tag. + Miskolc, de ez (-ban :D)

2011. okt. 20. 20:59
 6/11 anonim ***** válasza:
En pont Pecsett vagyok. :D (illetve Kaposvaron, mert a PTE-nek ott a kihelyezett szaka) Mesterkepzes altalaban ilyen kutatoi. pl. orvosi biotechnologus (en erre megyek majd), biologua, vegyesz, es meg van vagy 3, de nem tudom pontosan, felvin fent vannak. Debrecenbe tanul a baratnom, o jogon van ott, de ismer errol a szakrol embereket es nem hallott rosszakat rola. En az enyemet is nagyon szeretem, viszonylag jo a tarsasag, a koli a suli epuleteben van, mivel nem vagyunk sokan csaladias a hangulat, nem olyan hideg-rideg, mint altalaban. Kerdezz meg nyugodtan amirol csak akarsz, ha tudok valaszolok. :)
2011. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én Debrecenben végeztem el a szakot. Tényleg nem könnyű. Tőlünk mindenki molbioszra és gyóygszer biotechnológiára jelentkezett mesterre.
2011. okt. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És mennyire éri meg Mo-on maradni dolgozni ?
2011. okt. 22. 14:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Laboroskent keszhez kapsz olyan 90 ezret. Nem eri meg. Kepalkotokent keszhez kapsz 160-at. Te dontod el, engem nem a penz motival, nekem megeri. Mesterrel, attol fugg melyikre mesz, de azok altalaban jol fizetnek, olyan 300 korul. Egyebkent javaslom gondold jol at, en eltem kulfoldon es nagyon nem konnyu. A csaladod, a barataid, az egesz eleted hatrahagyni pusztan a penz miatt, nemhogy nem konnyu, kifejezetten nehez. Egeszsegugyben pedig ne a penz vagy a presztizs motivaljon, hanem a tolerancia, az empatia, masok segitese. Maskepp nem lehet.
2011. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tőlünk akiket a gyógyszergyárba vettek fel dolgozni egyikük sem panaszkodott. Bár oda nagyon jó angol nyelvtudás kell. (Teva, Richter)
2011. okt. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!