Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha választhatnátok a között,...

Ha választhatnátok a között, hogy egyetemre jártok vagy dolgoztok akkor mit választanátok?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista vagyok, már itt vagyok 3,5éve alapképzésen BSC-n és jelenleg 2,5 évet csúszok.

Néha nagyon elmegy a kedvem az egésztől, még nem kell fizetnem félévente, de jövő ilyenkor már kellesz.

Legszívesebben itt hagynám az egészet mert nagyon elment a kedvem az egésztől. Kollégista vagyok és már nagyon rühellek itt lenni. Inkább lennék otthon, és dolgoznék.


2011. okt. 24. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy sikerült 2,5 év csúszást összehozni...?


Én a helyzetedben dolgoznék, úgy általánosságban pedig előbb egyetem (na de normálisan), utána munka.

2011. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És ha levelezőre mennél? Sok helyen ott is van államilag támogatott, és akkor még dolgozhatsz is.
2011. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sztem ha olyan szakon vagy, amit ha elvégzed, van esélyed elhelyezkedni, akkor csináld már végig. Hiszen beleöltél 3,5 évet, sok tanulást, meg gondolom pénzt is ha koleszos vagy. Ne add fel olyan könnyen...dolgozni suli mellett is lehet egyébként.
2011. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát nagyon gyorsan össze lehet hozni ezt a csúszást, első félévben szinte csak buliztam nem tanultam semmit csak vizsgaidőszakban.

Után 2-3.év eleje így telt el csak kicsit visszafogtam magam, meg meg akartam csinálni minden tantárgyam de összejött egyszerre sok zh meg rajzot is be kellett volna adni és nem tudtam tanulni mindenre egyszerre..


Nem tudom ,hogy levelezőre érdemes lenne átmenni mert igazából szakmám az nincs, pedig értek műszaki dolgokhoz, pl lakatosi munkákat meg tudok csinálni.

Csak szerintem ha elmennék suli mellett dolgozni lehet ,hogy félbehagynám a sulit ,meg a környékünkön ahol élek Sárospatak-Sátoraljaújhely ott nem tudom ,hogy milyen munkát találhatnék ahova fel is vennének értségivel meg egy anno megcsinált számítógép-kezelői szakmával amit így utólag ,hogy tudom ,hogy csak az első szakma van ingyen hülyeség volt megcsinálni.

Elmenni egy gyárba robotmunkát végezni azt meg nem tudom ,hogy bírnám úgy értve ,hogy lenne erőm még pénteken meg szombaton suliba járni?


Egyébként nem sok pénzt öltem bele mert kolis vagyok bár de szinte kapok annyi támogatást ,hogy szüleimnek nem kerülök egy forintba se.


Gépészmérnöknek tanítanak, szerintem evvel el fogok tudni helyezkedni.

2011. okt. 25. 09:27
 5/7 anonim válasza:

Szia, elöször arra gondoltam, hogy lebeszellek az egyetemröl a leirtak alapjan...de most, hogy a vegen megirtad, hova jarsz...menj VEGIG a gepeszmernökin! Lehet, hogy itthon nem hiresztelik, de Nyugat-Europaban ez az 1. szamu hianyszakma, es tart karokkal fogadnanak barhol, ha tudsz nemetül, vagy angolul.

En is egyetemet vegeztem, de az en diplomaim tenyleg nem ernek szinte semmit, ezert jarok most levelezö tovabbkepzesre. Neked viszont a lehetö legjobb (!) szakma lenne a kezedben!

Hallgass ram, ha jot akarsz magadnak. A bulizas legyen a mult, mostantol kezdj el komolyan a szakmaddal foglalkozni, es fel tudsz zarkozni a többiekhez. Egyetem mellett el tudsz menni dolgozni vagy a szüleid segitenek a tandijban a csuszas miatt, de el kell vegezned ezt a sulit. 10 ev mulva halas leszel önmagadnak es szüleidnek, ha most ram hallgatsz es tovabb csinalod. Ne add fel, mert Nr.1 szakmad lesz!!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Ezt nezdd meg, es ez nem kamu...

SOK SIKERT!!! Irdd meg, hogy döntöttel, jo?

2011. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

utolsótól kérdezném ,hogy milyen diplomád van mennyi időbe telt megcsinálni? és most levelezőn mire jársz? mit dolgozol mellette?

Olvastam ,hogy levelezőn elvileg minden egyes zh-ra 4 napot, szakdolgozatra meg 15napot ki kell adnia a munkáltatónak, amit nem nagyon szoktak megadni, a szabadság napok meg kevesek a zh-k fedezésére.

2011. okt. 27. 18:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre 1,5 évig még biztos ,hogy nappali tagozatos leszek utána attól függ hány tantárgyam marad, mert ha nem sok lesz akkor maradok nappalin. Ha sok marad akkor levelező és mellette valamilyen munka.
2011. okt. 27. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!