TOVÁBBTANULÁS kérdések?

Figyelt kérdés

sziasztok lenne pár kérdésem továbbtanulással kapcsolatosan (nyolcadikos vagyok)

-mennyit számit az,hogy melyik sulit,hanyadiknak jelölöm meg??

-az a suli,ahhol aztmondják,hogy ha elvégzem akkor angolból felsőfokú nyelvvizsgát kapok,az aztjelenti..hogy nemkell bemennem Pestre,és fizetni,aztán megbukni,hanem megkapom 5 év sulibajárás után a nyelvvizsgát?:D

-miért lenne előnyös franciát tanulnom?

-körülbelül mikor kell kitölteni a jelentkezési lapokat??


2011. okt. 27. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

"az a suli,ahhol aztmondják,hogy ha elvégzem akkor angolból felsőfokú nyelvvizsgát kapok,az aztjelenti..hogy nemkell bemennem Pestre,és fizetni,aztán megbukni,hanem megkapom 5 év sulibajárás után a nyelvvizsgát?:D "


nem, természetesen nem. az azt jelenti hogy az öt év elvégzése után olyan szinte leszel hogy meg tudod csinálni a nyelvvizsgát :D


a francia nyelvet azért lenne előnyös tanulni mert (gondolom) ugye európai nyelv de máshol is használatos így több helyen tudsz érvényesülni. erre jobb lenne inkább valami német vagy szláv ( szlovák pl) nyelvet megtanulni mert azt is megértik sok helyen. a németet Svájcban, Ausztriában, Olaszországban is. a szlovák Csehországban Szerbiában.. mert hasonló a nyelv ( tudsz kommunikálni )

2011. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

ELVILEG számít,hogy melyik sulit hanyadiknak jelölöd meg,de gyakorlatilag nem. egy ideig mindig meg lehet még változtatni a sorrendet,amikor már tudod hogy melyik suliba vettek fel.


ez nem ezt jelenti. akkor kapsz felsőfokú angol nyelvvizsgát,ha angolból (közép vagy felsőfokú szinten) LEÉRETTSÉGIZEL!


miért előnyös? hát...szerintem a francia NAGYON nehéz nyelv. az,pl. hogy hogy ragozol egy szót,függ az előtte meg a mögötte lévő szavak közül..szerintem nagyon nehéz nyelv. Mostanában azt mondják,hogy az angol után a francia a második világnyelv,szóval ezért lehet hogy előnyös. annyira sok ember nem beszéli a nyelvet,később munkakeresésénél ez előnyös lehet...


jelentkezési lapokat? húha...valamikor december és január között...ha jól tudom :)


remélem tudtam segíteni :D

2011. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat:))

A Gundelt szeretném megjelölni elsőnek,mert 10000%hogy oda akarok menni. kéttannyelvű idegenforgalmat fogok tanulni,és egy héten 18 angolom lesz. németül 4 éves korom óta tudok..ezért nemszeretném megint tanulni,mert általános suliban is tanultam... Én szivem szerint olaszt tanulnék,de szinte az összes suliba angol német, francia vagy spanyol van.

köszi a válaszokat sokat segitettetek:)

2011. okt. 28. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!