Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahoz, hogy kriminálpsz...

Mi kell ahoz, hogy kriminálpszichológus legyen valaki? Ilyen végzetséggel mit lehet kezdeni? Nyomozónak menni?

Figyelt kérdés
Engem nagyon érdekel ez a téme, a pszichológia magában is, de főleg a kriminálpszichológa. Eddig azt tudom hogy pl ELTE-n lehet PPK-n pszichológiát végezni, de ezen a karon nincs kriminálpszichológia MA, csak az Állam- és Jogtudományi Karon. Szerintetek mit lehet csinálni?
2011. okt. 28. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána, Pázmány Ma-n van-e ilyen képzés, szerintem többre mész vele, mint ELTE-vel
2011. okt. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet nézni a kriminálpszichológia MA felvételi tájékoztatóját, hogy milyen jelentkezési feltételt írnak elő, és aszerint dönteni. Gyanítom, hogy a pszichológiai alapképzést akkor is a PPK adja, nem a az ÁJK. A kétszintű rendszer azt jelenti, hogy a BA "diplomáddal" (pszichológia estén mindenképp idézőjeles) újból felvételi eljárásban kell részt venned, így semmi kötöttséged nincsen, hogy ugyanabban az intézményben végezd a két szintet.
2011. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A következő intézményekben van pszichológia BA: Károli,ELTE,Pázmány,Szeged,Pécs,Debrecen.Ha lediplomáztál,jelentkezel a felvételi eljárás keretében az ELTE ÁJK-ra mesterképzésre.Nem lehetsz nyomozó ezzel a végzettséggel.


pszichológus hallgató

2011. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyomozó bármilyen végzettséggel lehet, mivel nincs külön nyomozóképzés, hanem mindenféle területekről válogatnak embereket.
2011. okt. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint tèves az infó,én egy rendőr barátomtól hallottam,hogy miként lehet valaki nyomozó.Szerinte bűnügyi igazgatási alapképzésre kell járni ahhoz,hogy valaki nyomozó lehessen (ő is oda jàr),ott kell szakirányt választani (pénzügyi,bűnügyi,gazdaságvédelmi nyomozó).


Bocsi a tévedèsért,én is mástól hallottam.

2011. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Végül is az is lehet, hogy az én tudomásom elavult, és most már van ilyen.
2011. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. okt. 28. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!