Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes manapság tanulni?

Mit érdemes manapság tanulni?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős a gimiben, és igazából nem érdekel semmi, de ha már mindenképp muszáj továbbtanulni legalább olyat szeretnék, amivel lehet pénzt keresni :D. Szóval szerintetek minek érdemes manapság tanulni?
2011. nov. 3. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos csak politikával lehet jól keresni ebben az országban.


Ha külföldre mész, akkor majdnem hogy bármi ami érdekel.

2011. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagy igazsag, hogy a penz nem boldogit. Tapasztaltabb vagyok nalad, segiteni szeretnek. Megertem, hogy nem tudod mi akarsz lenni, mert meg tul fiatal vagy, de ha kizarolag a penz lesz a motivaciod, nem lesz hosszu eletu a palyafutasod. Gondolj bele, elkuldunk mernoknek, de te 12 eve gyulolod a matekot. Meglehet tanulni (mert mindent meglehet), de nem zavar az a teny, hogy 40 evet kell olyasmivel foglalkoznod ami abszolut nem erdekel? Cserebe persze penzt azt kapsz. Mas kerdes, hogy rossz szaj izzel kelsz fel, ingerult vagy es ugy erzed sehova sem tartasz. Megeri? Szerintem egyertelmu a valaszt. Probald megkeresni magadban azt, amiben tehetseges vagy, ami erdekel es meg jol is kereshetsz vele. Akarmi is erdekel, biztos vagyok benne, hogy lesz ilyen, persze ha te felso kategorias fizetessel elegszel csak meg, ugy kicsit valtozik a helyzet. Kulfoldot pedig ne tekintsd egyetlen celnak, mert sokan mondjak, hogy el kell huzni innen, de aki kicsit erzekenyebb termeszet, annak kozel sem egyszeru az egesz eletet itthagynia. En pl pont egy ilyen vagyok. Voltam kulfoldon, szep volt, jo volt, annyi volt. Osszegezve, talald meg magadban azt ami irant erzel egy kis erdeklodest es utana tedd fel ezt a kerdest. Garantaltan hasznosabb valaszokat fogsz kapni.
2011. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 14:18-as! Köszönöm a válaszod, igazából sokan mondták már, amit te is, de én úgy látom, hogy ebben a világban senkit nem érdekel a másik, kizárólag a pénz az, ami számít. Mondok egy példát: Ha az oktatásból indulunk, ki, akkor láthatjuk, hogy rövid időn belül RENGETEG szak (pl.: jogi, közgazdasági, stb...) állami támogatása szűnik meg, azzal a magyarázattal, hogy nagy a túlképzés. Ez eddig rendben is van, de akkor azok, akiknek ehhez van tehetségük, de nem állnak jól anyagilag, azok mi a jó életet csináljanak? "Ha nem tanul, akkor menjen dolgozni a gyerek", azaz elmegy valahova dolgozni munkásnak, holott lehet, hogy nagyon jó szakember vált volna belőle, csak nem volt rá keret. Hozzátenném a munkásokat pedig nem fizetik meg... Ezenkívül az emberek magasról tesznek rá, hogy téged mi érdekel, vagy ki vagy te. A képzettséged, a szakértelem, és a pénz számít. Legalábbis én így látom... Szokták mondani, hogy a pénz nem boldogít, de nagyon jól kikövezi a boldogsághoz vezető utat. Ezek után kérdezem én, hogy hogy csinálhatná az emberek többsége azt, amit szeret?


A másik, hogy én már 3 éve keresem folyamatosan ami érdekel, és rágódom ezen a témán, és nem jutottam semmire. Ezek után szerintem el lehet hinni, hogy tényleg semmi nem érdekel, vagy ha igen akkor NAGYON jól elbújt :D.

2011. nov. 3. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, ezert sem ertek egyet azzal, hogy koltsegesse tennek a jogaszok kepzeset, mert ertem en, hogy sokan vannak, de ha egyszer valaki tenyleg az erdekel... Logikusabb lenne maxra tenni a ponthatart, hogy akkor tenyleg csak az vegezze el akit erdekel es ne az aki tud magolni es eppen raer... Ezt csak azert irom, hogy lasd, ertem amit mondasz, de valtozatlanul nem hiszek abban, hogy a penz boldogga tehet onmagaban. En meg erettsegi elott se tudtam mit kezdjek magammal, eppen ezert felveteliztem egy olyanra ami tetszett, felvettek en meg kimentem kulfoldre, hogy rajojjek van-e ertelme belefogni. Hazajottem, elkezdtem es imadom, pedig teljesen legbol kapott otlet volt. Ha mondjuk veszel egy teruletet, egyetem eseteben egy kart, ott altalaban van 4-5 szak, kulonbozo fizetesi atlagokkal. Merlegelned kell, hogy melyik all hozzad legkozelebb, es mennyit kereshetsz vele. Amellett ott van bonusz eselykent a mester, ami sokat dobhat a dolgon, ha az alap onmagaban nagyon alap lenne. Ha nem 500 pluszos fizuban gondolkodsz, hanem mondjuk 150 plusszal mar megelegedsz (mire vegzel jo esellyel lesz egy tarsad akivel mar tudsz epitkezni a jovobe, de ha nem, hat ennyibol lehet berelni egy fonek elegendo albit meg pesten is) akkor mar eleg sok lehetoseg nyilik meg elotted. Emellett en mondjuk eleg sokat tanulok, hogy legyen osztondijam, azt pedig lakas takarekba teszem, igy mire vegzek, lesz nemi penzem kezdonek. Nyaron pedig minden alkalmat megragadva dolgozok, es abbol finanszirozom a kolit pl egesz evre. Okosan, de lehet epitkezni itt is. (ez nem jelenti, hogy egyet ertek magyarorszag jelenlegi helyzetevel es hogy nem latom a problemakat)
2011. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pénz a motivációs forrás, akkor nyugodtan bárminek elmehetsz tanulni! Ugyanis ebben az országban mindenki leszarja, hogy milyen végzettséged van. Mert a diplomás embereket a mekibe' veszik fel dolgozni, máshova nem, mivel túlképzett! A túlképzett embernek több fizetés jár, ezért nem ám téged fognak felvenni, hanem azt aki nincsen túliskolázva, ám ugyan úgy ért pl. a gépíráshoz!

A világon bárminek tanulhatsz!!

1. A legtöbb munkahely elvárja, hogy legyen gyakorlatod. Mivel friss, szakmakezdő leszel senki sem fog felvenni.

2. Mint előbbiekben megfogalmaztam, az iskolázatlanabbat veszik fel helyetted. Az olcsóbb bérek miatt.

3. Vagy éppen pont arra hivatkozva, hogy csak egy érettségid van elutasítanak, és még le tudatlan bunkóznak.

Erre szokták azt mondani, hogy a 22-es csapdája.


Ráadásul alapjáraton 2x több munkanélküli van, mint szabad állás.

Ennek az aránya kb. 5 éven belül még jobban nőni fog, ugyanis annyira megszigorították az oktatási törvényeket, hogy 2013-tól az fog tudni elmenni felsőoktatásba tanulni, akinek makulátlan családi élete van, hogy minden nap megvan az ideje felkészülni a kötelező emelt érettségire, természeti tantárgy érettségire, emellett kitűnő jegyei vannak, az összes érettségije szintén kitűnőre sikeredett és természetesen már rendelkezik avval az évi 1.000.000 Ft-tal amire szüksége van a tandíjak kifizetésére!


Nos azt hiszem Magyarország töredék része az, aki ezeknek a feltételeknek birtokában áll.

Ugyanis vagy a gazdag nem tanul, vagy a szegény tanul, de nincsen meg rá a pénze.



Ennél fogva, a pénz motivált karrier lényegét vesztette.


Itt jön képbe az, hogy mit szeretsz a szabadidődben csinálni?? Mi az amire ha törik, ha szakad de időt fordítasz??

Pl.: Ha a külsődnek kell mindig makulátlannak lennie, akkor tanulj, divattervezőnek, stylistnak, sminkesnek, bőrgyógyásznak, stb.

Ha a belsőd fontos, jóga oktató, pszichológus, stb.

HA érdekelnek az állatok, akkor zoológus, állattenyésztő, állatgondozó, állatorvos.

Ha szereted az önkifejezést: festőművész, grafikus, fotográfus, szobrász.

Ha szereted a papír adta munkálatokat, akkor ügyintéző, könyvelő, asszisztens, jogász.


Tényleg magadba kell ásni, hogy mit szoktál erőszeretettel csinálni, mi a hobbid, miket kedvelsz stb.. ÉS mint előttem leírták mindennek van egy szakmai ága.



Vagy ha egyáltalán nem megy ez, akkor abból indulj ki, hogy mi nem szeretnél lenni soha életedben. ÉS ahogy szűkül a kör úgy látod meg, hogy mi maradt benne a rostában.



U.i.: Sajnálom, ha hibákat vétettem, illetve ha néhol zavarosan fogalmaztam, csak iszonyatosan siettem!!!

2011. nov. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!