Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskola vagy gimnázium?...

Középiskola vagy gimnázium? Miért?

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Középiskola alatt szerintem szakközepet értettél, ugye? Középiskola minden olyan iskola, ami középofokú végzettséget az, azaz a szakközépiskola, a szakmunkásképző és a gimnázium is. Ahogy pl. virág a rózsa, a tulipán és a liliom is.


Hogy melyiket válaszd, az attól függ, mik a terveid a jövőben. Ha már tudod, milyen szakmát szeretnél, és azt szakközépiskolában tanítják, akkor menj szakközépbe, és csináld azt. Ha olyan munkát végeznél, amihez egyetemi végzettség kell, pl. orvos, akkor menj gimnáziumba. De ha olyan munkát végeznél, amit oktatnak szakközépben és egyetemen is, akkor menj szakközépbe, mert utána ha tovább akarsz tanulni egyetemen, jóval könnyebb helyzetben leszel.

Ha nem tudod még, mit csinálnál, de az inkább egy szakma lenne, akkor is a szakközepet ajánlom, valami olyan tagozaton, ahol csak a 2-3. évben kezditek a szakmát, hogy legyen időd még eldönteni. Ha mindenképpen az elméletibb irányok érdekelnek, akkor egy jó gimnáziumba menj, és még négy évet nyersz, amíg gondolkozhatsz.

2011. nov. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szakközépbe menj mindenképpen!

Gyakorlatilag majdnem ugyanazt tanulod mint gimiben...csak ott tanulsz szakmai alapozó tárgyakat is.

Az meg hogy később mi szeretnél lenni....édes mind1 hová mész később is tudsz bármit tanulni.

Esetleg ha már most tudod előre, hogy fizikus vagy matematikus szeretnél lenni, akkor viszont gimibe menj.

Egyébként én közgáz szakközépbe jártam és az ott szerzett ismereteket most remekül tudom kamatoztatni egyetemen. :)

Remélem tudtam segíteni.

2011. nov. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha egyetemre szeretnél menni akkor inkább gimi,mert ha jó gimnáziumba kerülsz akkor az osztályközösség nagyobb húzóerő tud lenni.pl. nálunk szinte mindenki tanul,és gáz ha nem tudsz valamit,és mindig tudsz kihez fordulni ha nem érted az anyagot. szakközépben lehet hogy nem kapsz olyan jó alapokat,bár ha tudod hogy pl gazdasági irányba szeretnél menni,akkor hasznos lehet egy olyan szakközép. attól függ mit szeretnél csinálni a jövőben. viszont egy gimnázium általános tagozatnál az biztos hogy többet ér egy szakközép.
2011. nov. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én gimnáziumba voltak akkora elkényeztetett meg kölletlen emberek, hogy csesztek magasról a tanulásra és örültek a kettesnek.


Ha történelmet, anglisztikát, matekot, biológiát, fizikát akarsz tanulni, akkor gimnázium.


Ha mérnöknek, informatikusnak, pénzügyes embernek akarsz tovább tanulni, akkor szakközép (vannak közgazdász és informatikai szakközepek is). Bánom, hogy nem infós szakközépre mentem, mert csoporttársaim nagy része jobban ért ahhoz, hogy mit csinálnak, ráadásul plusz papírt is ad. Az más kérdés, hogy én meg nem bukok el egyből a matek alapvizsgán vagy az első matek zh-n.

2011. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szakközép
2013. márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!